Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Imponujące domowe teatry. „Kubuś” rozstrzygnął konkurs

Trzy przedstawienia zostały nagrodzone w konkursie na najciekawszy domowy teatrzyk. Artystyczne wyzwanie rzucił małym widzom Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Konkurs został ogłoszony w połowie marca. Chętni mieli ponad miesiąc czasu na przesłanie swoich propozycji.

Autor: Dorota Klusek

28.04.2020 11:43

image „Przygody Kota w Butach” – przedstawienie w formie teatru papierowego autorstwa Hani (7 lat) i jej mamy - Anny Fot. / Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

Karolina Gregorczyk, specjalistka do spraw marketingu „Kubusia” przyznaje, że zgłoszone propozycje były bardzo interesujące i wykorzystywały różne techniki.

- W jednym był teatr cieni, w jednym teatr ręki, a w teatrzyku Hani i jej mamy - Ani został użyty Kamishibai, czyli teatr papieru - opowiadanie historii za pomocą obrazków – dodaje.

Każdy z prezentowanych teatrzyków wymagał dużego nakładu pracy, zwłaszcza, że - jak zauważa Karolina Gregorczyk - twórcy pokusili się o oryginalne scenariusze.

Teatrzyk „Zaczarowany las” – ośmioletniej Agaty i jej mamy - DorotyFot. Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

- Te historie nie były adaptacjami zwykłej baśni, ale znany motyw był inspiracją. Każda historia była wymyślana od podstaw. Potem trzeba było zbudować bazę plastyczną, w zależności od tego, jaki rodzaj teatru był prezentowany, a potem jeszcze to nagrać – najczęściej telefonem. Jak wiadomo, nie zawsze to się udaje za pierwszym razem, więc wkład pracy w te spektakle był naprawdę ogromny. Dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że kilka rodzin zgodziło się podjąć to wyzwanie i spróbować swoich sił – podkreśla.

Nagrodzone spektakle to: „Przygody Kota w Butach” – przedstawienie w formie teatru papierowego autorstwa Hani (7 lat) i jej mamy - Anny, „Zaczarowany las” – ośmioletniej Agaty i jej mamy - Doroty oraz bajka w formie teatru cienia, zatytułowana „Zwierzę ci się!”, stworzona przez Ninę (5 lat), Milenę (9 lat) i Leona (8 lat) wraz z tatą - Tomaszem.

KOLEJNE ODSŁONY TEJ PRODUKCJI MOŻNA OGLĄDAĆ W INTERNECIE

Twórcy tych trzech nagrodzonych teatrzyków otrzymali zaproszenia na pierwszy weekendowy spektakl, który zostanie pokazany, kiedy tylko Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” wznowi pracę.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kielecki

Kielecki "Kubuś" na prestiżowym festiwalu

Młodzież poruszyła trudne tematy. Ciekawe rozważania na scenie „Kubusia”

Młodzież poruszyła trudne tematy. Ciekawe rozważania na scenie „Kubusia”

„Kubuś” jeszcze poczeka na nową siedzibę

„Kubuś” jeszcze poczeka na nową siedzibę

Spektakl „Wszystkie myszy lubią ser” premierowo na scenie „Kubusia”

Spektakl „Wszystkie myszy lubią ser” premierowo na scenie „Kubusia”