Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

KULTURA ONLINE. Spotkania ze sztuką w domu

Pod hasłem „Spotkania ze sztuką w domu” w czasie kwarantanny Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zachęca do udziału w wirtualnych zajęciach z zakresu edukacji plastycznej. Co kilka dni na stronie internetowej i na profilu instytucji na Facebooku pojawiają się kolejne zadania, które wykonać można z tego, co każdy ma w domu. Najnowszy temat to „Papierowe smakołyki”.

Autor: Dorota Klusek

27.04.2020 21:28

image Papierowe smakołyki Fot. / BWA Kielce

Papierowe smakołykiFot. BWA Kielce

- „Papierowe smakołyki” to tekturowe obiekty pomalowane farbą, imitujące dania i produkty do jedzenia, które mogą stanowić elementy do zabawy. Idealnie sprawdzą się w zabawie w kuchnię, sklep czy restaurację... Przetestowałam osobiście z córką. Do ich wykonania potrzebujemy jedynie tekturki lub sztywnej kartki i czegoś do rysowania lub malowania. Moje pomalowałam farbą plakatową, ale wystarczą kredki – zachęca autorka zajęć, doktor Magdalena Leśniak z działu edukacji BWA.

„Papierowe smakołyki” krok po kroku:

Materiały: kartonowe pudełko lub tektura, dowolne farby, kredki lub flamastry (można również łączyć techniki).

1. Pomyśl, jakie dania lubisz najbardziej. Jeśli jesteś rodzicem małych dzieci, zapytaj je, co lubią jeść i jakie produkty będą im potrzebne do zabawy.

2. Na tekturze lub kartce narysuj ołówkiem kształt wybranego dania.

3. Pokoloruj papierowe smakołyki, zwracając uwagę na barwy, które występują w rzeczywistości. Przypomnij sobie soczystą czerwień pomidora, intensywną zieleń groszku czy złoto miodu...

4. Jeśli używasz farb, poczekaj aż obiekty wyschną. Teraz możesz ruszać do zabawy!

5. Zdjęcie gotowej pracy prześlij na adres: edukacja@bwakielce.art.pl

Album ze smakołykami - OBEJRZYJ.

Zdjęcia prac trafiają do wirtualnej galerii BWA na Facebooku, a najlepsze – po okresie epidemii – zawisną w prawdziwej galerii działań edukacyjnych na ul. Kapitulnej 2. Zajęcia przeznaczone są nie tylko dla dzieci!

W poprzednich odcinkach Magdalena Leśniak zachęcała m.in. do wykonania „łapacza promieni” oraz prac z motywami wiosennymi i świątecznymi. Największym zainteresowaniem cieszyły się „plamiaki”, czyli stwory, które powstały z plam farby. „Spotkania ze sztuką w domu” zainspirowały młodych artystów w różnych częściach Polski; do wirtualnej galerii trafiły m.in. dzieła wykonane w Dębicy, Wrocławiu, Głogowie czy pod Lublinem.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

BWA RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

KULTURA ONLINE. Wirtualny spacer po BWA

KULTURA ONLINE. Wirtualny spacer po BWA

Kwarantanna zatrzymała wystawę z kieleckiego BWA

Kwarantanna zatrzymała wystawę z kieleckiego BWA

Młodzi artyści wystawiają martwą naturę w BWA

Młodzi artyści wystawiają martwą naturę w BWA

Światło i emocje na nowej wystawie w BWA

Światło i emocje na nowej wystawie w BWA