Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ostrowieccy policjanci udaremnili dwie próby samobójcze

Ostrowieccy policjanci uratowali życie 24-latka, który podjął próbę samobójczą. Znaleźli go w zaroślach i skutecznie udzielili mu pierwszej pomocy.

Autor: Ewa Golińska

27.04.2020 10:39

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

W miniony piątek dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie od 24-latka, który zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o zamiarze odebrania sobie życia. Dyżurny skierował patrol policji w miejsce, gdzie mógł udać się mężczyzna. Funkcjonariusze sprawdzając to miejsce, zauważyli przy drzewie młodego człowieka. Oswobodzili go i rozpoczęli reanimację. Po chwili przywrócili mu funkcje życiowe. Na miejsce zdarzenia wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Podobne zdarzenie w Ostrowcu Świętokrzyskim miało miejsce tego samego dnia kilka godzin później. Tym razem sytuacja rozgrywała się w jednym z bloków na terenie miasta. Osoba zgłaszająca poinformowała, że ma dużo leków i zaraz je zażyje, po czym rozłączyła się. Kontakt ze zgłaszającą był utrudniony, ponadto nie chciała podać swojego adresu. Policjanci ustalili miejsce. Udał się tam patrol. W mieszkaniu znajdowała się starsza kobieta, która nie wiedziała o zgłoszeniu. Jednakże oświadczyła, że w pokoju obok jest jej 53-letnia córka. Kontakt z kobietą był utrudniony. Okazało się, że zażyła dużą ilość tabletek, które popiła alkoholem. Policjanci udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej i wezwali ratowników, udaremniając próbę samobójczą.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja samobójstwo RK Ostrowiec Św.
other news

Podobne wiadomości

Hurtownia narkotyków z próbą samobójczą w tle

Hurtownia narkotyków z próbą samobójczą w tle

Kobieta skoczyła z wiaduktu. To była próba samobójcza

Kobieta skoczyła z wiaduktu. To była próba samobójcza