Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Promocja lokalnych produktów poprzez prace plastyczne

Konkurs, który ma zachęcić do zakupu towarów z regionu w czasie pandemii, organizuje marszałek województwa świętokrzyskiego. Odbywa się on pod honorowym patronatem wiceminister sportu Anny Krupki.

Autor: Izabela Mortas

24.04.2020 15:05

image 24.04.2020 Kielce. Konferencja dotycząca konkursu „#DobryBoPolski #DobryBoŚwiętokrzyski”. Na zdjęciu (od lewejl): Mariusz Bodo - sekretarz województwa, wiceminister Anna Krupka i marszałek Andrzej Bętkowski Fot. / UMWŚ

Zdaniem marszałka Andrzeja Bętkowskiego, pomysł na organizację takiego przedsięwzięcia w czasie, w jakim teraz jesteśmy, jest jak najbardziej zasadny. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się online powiedział, że konkurs pod hasłem „#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski” ma wzmocnić tożsamość regionalną i promować ciekawe produkty oraz przedsięwzięcia ze sfery usług.

Jak poinformowała wiceminister Anna Krupka, ta akcja jest pierwszym etapem kampanii społecznej polegającej na budowaniu świadomości marki Świętokrzyskie i tym samym ratowania lokalnych firm i miejsc pracy w regionie.

- Chodzi o to, by świętokrzyscy konsumenci decydowali się na zakup towarów pochodzących z województwa, by kształtował się w nich patriotyzm gospodarczy - podkreśliła.

Wiceminister dodała, że w konkursie mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Trzeba przygotować prace plastyczne przedstawiające dobre świętokrzyskie produkty i zamieścić je w mediach społecznościowych pod wskazanymi hasztagami. Zdjęcia prac muszą zostać także wysłane pod adres wskazany przez urząd marszałkowski.

Mariusz Bodo, sekretarz województwa, do promowania konkursu w lokalnych społecznościach wezwał także włodarzy z terenu całego regionu.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzca otrzyma tysiąc złotych. Konkurs rozpocznie się w poniedziałek (27 kwietnia). Zdjęcia prac należy przesyłać pod adres: konkurs@sejmik.kielce.pl do 30 czerwca.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski Anna Krupka
other news

Podobne wiadomości

Jędrzejów chce rozwinąć ekonomię społeczną

Jędrzejów chce rozwinąć ekonomię społeczną

Inkubator pomoże małym gospodarstwom?

Inkubator pomoże małym gospodarstwom?

Rolnicy sami będą mogli przetwarzać owoce

Rolnicy sami będą mogli przetwarzać owoce

W Sandomierzu promują produkty regionalne

W Sandomierzu promują produkty regionalne