Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Poseł Lipiec nie kryje radości z darów dla ostrowieckiego hospicjum

Hospicjum Dom Ulgi w Cierpieniu Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymało płyny do dezynfekcji, a także mydełka antybakteryjne. Produkty przekazał poseł Krzysztof Lipiec wraz z radną sejmiku Magdaleną Zieleń oraz radnym powiatowym Zbigniewem Dudą.

Autor: Emilia Sitarska

23.04.2020 18:49

image 23.04.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Przekazanie środków ochrony dla tamtejszego hospicjum. Od lewej ks. Paweł Anioł - dyrektor hospicjum Dom Ulgi w Cierpieniu Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim, radna sejmiku Magdalena Zieleń, poseł Krzysztof Lipiec, radny powiatowy Zbigniew Duda, Tomasz Andrzejewski - prezes spółki Ekomedia ze Starachowic Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jak mówi poseł Krzysztof Lipiec - instytucjom, które zajmują się pomocą osobom chorym, należy się wsparcie.

- Cieszę się, że w odrobinie naszej aktywności możemy wspomóc pensjonariuszy ostrowieckiego hospicjum - mówi Krzysztof Lipiec. Parlamentarzysta przypomina, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego na różne punkty opiekuńcze i DPS-y przeznaczył 20 mln złotych.

Tomasz Andrzejewski, prezes spółki Ekomedia ze Starachowic, która sfinansowała zakup płynów mówi, że w potrzebie należy pomagać.

- Tak rozumiemy społeczną odpowiedzialność biznesu. Jeżeli jest takie zapotrzebowanie, staramy się pomóc - mówi Tomasz Andrzejewski. Dodaje, że należy pomóc w potrzebie, szczególnie jeśli są takie prośby parlamentarzysty.

Dyrektor hospicjum ksiądz Paweł Anioł podkreśla, że w czasie pandemii wiele osób pomaga i w ten sposób dowartościowuje drugiego człowieka, czym realizuje naukę św. Jana Pawła II. Dziękuję za dary i podkreśla, że posłużą pacjentom, ale także pracownikom.

- To taki oddech. Choćby to był najmniejszy gest, ale liczy się pamięć, bo to jest dla nas piękne, że ktoś o nas - pamięta, nie tylko wtedy, gdy jest wspaniale, ale też, gdy mamy jakieś problemy -  mówi ksiądz Paweł Anioł.

Radny Zbigniew Duda wcześniej pomógł hospicjum i przekazał tej placówce wodę Buskowiankę. Jak zaznacza, ostrowieccy radni też starają się pomóc, a już wkrótce pojawi się kolejna dostawa.

- To nie jest jedyna i ostatnia pomoc. Na dniach będziemy mogli poinformować o przekazanym płynie i o rękawiczkach - dodaje Zbigniew Duda.

Do hospicjum trafiło 100 litrów płynu i 100 mydełek antybakteryjnych wykonanych w Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim.

Galeria zdjęć Ostrowiec Świętokrzyski. Przekazanie środków ochrony dla tamtejszego hospicjum (23.04.2020) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec hospicjum RK Ostrowiec Św. Dom Ulgi w Cierpieniu ksiądz Paweł Anioł koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Krzysztof Lipiec przekazał środki ochrony dla mieszkańców Wiślicy

Krzysztof Lipiec przekazał środki ochrony dla mieszkańców Wiślicy

Poseł Krzysztof Lipiec złożył kwiaty przy Panteonie Wielkich Polaków

Poseł Krzysztof Lipiec złożył kwiaty przy Panteonie Wielkich Polaków

Poseł Lipiec odda hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Poseł Lipiec odda hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Krzysztof Lipiec: opozycja chce zablokować wybory

Krzysztof Lipiec: opozycja chce zablokować wybory