Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Piotr Wawrzyk szuka pomocy dla SOR-u na Czarnowie

Poseł Piotr Wawrzyk wystąpił do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o pomoc dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. To reakcja parlamentarzysty na tragiczną sytuację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w tej największej lecznicy w regionie.

Autor: Dorota Klusek

20.04.2020 19:02

image Na zdjęciu: Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

To była konieczność - mówi poseł Piotr Wawrzyk - ponieważ jest to jedyny szpital w województwie świętokrzyskim, który ma tak ważne odziały, jak neurologia czy kardiologia, gdzie leczone są groźne dla życia choroby.

- W związku z tym wydawało mi się naturalne, że jako poseł powinienem w tej sytuacji zwrócić uwagę Ministerstwa Zdrowia na ten problem i tak też zrobiłem. W takich sytuacjach trzeba bardzo szybko działać. Liczy się każda chwila, bo tu chodzi o życie mieszkańców regionu - wyjaśnia.

Resort zadeklarował, że podejmie natychmiastowe działania w sprawie. Na czym miałaby one polegać? Poseł Piotr Wawrzyk podkreśla, że jest to kwestia porozumienia, między stronami.

- Czego potrzeba szpitalowi? To najlepiej wie dyrektor, a myślę że ministerstwo będzie w stanie te postulaty zrealizować, albo też wspólnie ustalą jakiś program działania na najbliższą przyszłość dla tego SOR-u, który jak wiemy jest w tej chwili w tragicznej sytuacji, ale wymaga bardzo szybkiej i kompleksowej pomocy - zauważa.

Przypomnijmy, dziś informowaliśmy o dramatycznej sytuacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, do którego, po ograniczeniu działalności SOR-u w Szpitalu Kieleckim, kierowani są praktycznie wszyscy pacjenci z Kielc, a ze względu na charakter placówki, trafiają tu osoby w ciężkich stanach z całego regionu. Biorąc pod uwagę dużą liczbę chorych, a także środki ostrożności związane z pandemią koronawirus i wynikające z nich ograniczenia, oddziałowi na Czarnowie grozi zamknięcie. To z kolei może doprowadzić do paraliżu ochrony zdrowia.

Poseł Piotr Wawrzyk monitoruje sytuację i zapowiada dalsze interwencje, gdyby była taka konieczność.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony SOR RK Kielce Piotr Wawrzyk koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Pożar w Nowinach. Minister domaga się, by śledztwo zostało objęte nadzorem szefa prokuratury

Pożar w Nowinach. Minister domaga się, by śledztwo zostało objęte nadzorem szefa prokuratury

SOR na Czarnowie przeżywa oblężenie. Czy grozi nam paraliż ochrony zdrowia?

SOR na Czarnowie przeżywa oblężenie. Czy grozi nam paraliż ochrony zdrowia?

SOR na Czarnowie przeżywa oblężenie

SOR na Czarnowie przeżywa oblężenie

Piotr Wawrzyk: wszyscy Polacy mogą wrócić do kraju

Piotr Wawrzyk: wszyscy Polacy mogą wrócić do kraju