Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Maseczki dla mieszkańców Zawichostu i Koprzywnicy

W Zawichoście w szycie maseczek ochronnych na twarz, zaangażowanych jest kilka instytucji podległych i współpracujących z gminą, mieszkańcy oraz sołtysi. Samorząd kupił materiał na maseczki.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

19.04.2020 18:42

image 19.04.2020. Mieszkańcy Zawichostu i Koprzywnicy szyją maseczki Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce
Komentarze

Od 10 kwietnia uszyto 1044 maseczki wielokrotnego użycia, które dostarczane są mieszkańcom - po jednej na każdy dom lub mieszkanie. W Zawichoście dystrybucją maseczek zajmują się pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, a w poszczególnych wsiach druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz inni wolontariusze.

Burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka stwierdziła, że jest pod ogromnym wrażeniem zaangażowania się mieszkańców w zabezpieczenie innych osób w środki ochrony indywidualnej. Maseczki szyją m.in. panie z Koła Gospodyń Wiejskich pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piotrowicach, pracownicy Klubów Seniora w Linowie, Piotrowicach i Czyżowie Szlacheckim, dołączyły też panie z Chrapanowa. Ponadto gmina kupiła 1,5 tys. sztuk gotowych maseczek. Koszt zakupu wyniósł ponad 9 tys. zł. Obecnie brakuje 1,9 tys. sztuk maseczek, aby każdy mieszkaniec posiadał taką ochronę.

Szycie maseczek potrwa do końca przyszłego tygodnia i systematycznie będą one dostarczane kolejnym mieszkańcom - zapewnia burmistrz Katarzyna Kondziołka. Maseczki są dostarczane do skrzynek pocztowych lub zostawiane na ogrodzeniach, zapakowane w folię.

W Koprzywnicy maseczki wielokrotnego użytku rozdawane są mieszkańcom od czwartku. Gmina zamówiła je w jednej z firm w ilości 2,15 tys. sztuk. Maseczki dostarczane są do skrzynek pocztowych. Jedna przypada na jedno gospodarstwo rodzinne.

- To są maseczki dwuwarstwowe wielokrotnego użytku, można je wyposażyć w dodatkowy filtr, czekamy na kolejną partię tych maseczek w ilości 700 sztuk, które będą przekazane strażakom z jednostek OSP z terenu gminy, ponieważ codziennie są angażowani do różnego rodzaju akcji, chcemy ich chronić - powiedziała burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska.

Na zakup maseczek gmina wydała około 20 tys. zł. Kupiony został ponadto specjalny materiał, który posłuży do uszycia kolejnych maseczek. Zrobią to panie z kół gospodyń wiejskich oraz lokalne krawcowe. Maseczki systematycznie dostarczane będą mieszkańcom - dodała burmistrz.

Galeria zdjęć Mieszkańcy Zawichostu i Koprzywnicy szyją maseczki (19.04.2020) [Zdjęcia: 7]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz koronawirus maseczki
other news

Podobne wiadomości

W wolnych chwilach szyją maseczki

W wolnych chwilach szyją maseczki

W powiecie jędrzejowskim szyją maseczki na potegę

W powiecie jędrzejowskim szyją maseczki na potegę

Harcerze w walce z epidemią. Szyją maseczki, dostarczają posiłki

Harcerze w walce z epidemią. Szyją maseczki, dostarczają posiłki

Kieleccy Patrioci szyją dla medyków

Kieleccy Patrioci szyją dla medyków