Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mieszkańcy Kielc chętnie noszą maseczki

Kielczanie stosują się do nakazu noszenia maseczek. Osoby, które widać na ulicach przeważnie zakładają te zakupione w sklepach, ale spotkaliśmy też mieszkańców, którzy zasłaniali twarze szalikami bądź chustami.

Autor: Izabela Mortas

18.04.2020 17:01

image 18.04.2020 Kielce. Mieszkańcy noszą maseczki Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kielczanie zakładają maseczki także w samochodzie, nawet gdy jadą sami.

Opinie na temat obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych są różne, choć większość osób przyznaje, że to dobre rozwiązanie.

- Myślę, że taki nakaz powinien wejść na samym początku epidemii, a nie teraz. Lepiej jednak późno, niż wcale - komentował kielczanin. Starsze panie, które zapytaliśmy o zdanie, twierdziły z kolei, że według nich lepszym rozwiązaniem byłoby zalecenie noszenia maseczek, a nie nakazywanie ludziom stosowania takiego zabezpieczenia.

Obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych obowiązuje od czwartku (16 kwietnia). Należy je mieć na twarzy we wszystkich miejscach ogólnodostępnych, a więc na przykład na ulicach, w obiektach handlowych i na targowiskach. Obowiązek nie obejmuje osób wykonujących czynności zawodowe wewnątrz budynku, chyba że mają bezpośredni kontakt z interesantem.

W przypadku wykroczenia policja ma możliwość upomnienia, nałożenia mandatu do 500 zł lub skierowania wniosku do sądu. Z kolei sąd może za wykroczenie nałożyć grzywnę do 5 tys. zł.

Maseczek nie muszą nosić m.in. dzieci do 4 roku życia, a także osoby podróżujące prywatnym samochodem same lub z osobami, z którymi mieszkają. Z zakrywania ust i nosa są także zwolnieni duchowni sprawujący czynności religijne.

Policja nadal patroluje parki, skwery, place zabaw i inne tereny rekreacyjne, ponieważ wciąż obowiązuje tam zakaz wstępu.

Galeria zdjęć Kielce. Mieszkańcy noszą maseczki (18.04.2020) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce koronawirus maseczki
other news

Podobne wiadomości

Mieszkańcy gminy Małogoszcz otrzymują maseczki

Mieszkańcy gminy Małogoszcz otrzymują maseczki

Maseczki na klamce lub na płocie. Gmina Połaniec rozdała kilka tysięcy pakietów

Maseczki na klamce lub na płocie. Gmina Połaniec rozdała kilka tysięcy pakietów

Maseczki od policjantów z Ponidzia

Maseczki od policjantów z Ponidzia

Punkty Widzenia: czy maseczki są powszechnie dostępne? [GŁOSUJ]

Punkty Widzenia: czy maseczki są powszechnie dostępne? [GŁOSUJ]