Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ważne inwestycje dla Chmielnika otrzymały unijne wsparcie

Trwa kompleksowa termomodernizacja trzech samorządowych budynków w gminie Chmielnik. Inwestycje są możliwe dzięki wsparciu unijnemu. Władze województwa właśnie podpisały umowę na ich dofinansowanie.

Autor: Izabela Mortas

17.04.2020 15:48

image 17.04.2020 Kielce. Marszałek Andrzej Bętkowski podpisuje umowy na termomodernizację chmielnickich budynków samorządowych Fot. / UMWŚ

Termomodernizacja obejmuje trzy budynki użyteczności publicznej - Urząd Miasta i Gminy w Chmielniku, siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotlicach oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Zreczu Dużym wraz ze świetlicą wiejską.

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa podczas podpisywania umowy przyznał, że realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej, racjonalnego wykorzystania energii i zmniejszenia sezonowych strat ciepła przez poszczególne budynki.

- Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego i wynosi ponad 1,7 mln zł, a cały projekt wart jest 2,25 mln zł - przybliżył Jacek Sułek, dyrektor departamentu inwestycji i rozwoju urzędu marszałkowskiego.

Dyrektor podkreśla, że te pieniądze są wydatkowane w tzw. celach klimatycznych. Dodaje, że te działania cieszą się wśród samorządów świętokrzyskich bardzo dużym zainteresowaniem.

- My również cieszymy się, że gminy podejmują takie zadania, szczególnie w tym trudnym czasie. Należy bowiem liczyć się z tym, że w wyniku kryzysu ekonomicznego przychody samorządów spadną, więc każda inwestycja teraz realizowana jest bardzo ważna - zaznaczył.

W ramach projektu zaplanowano ocieplenie budynków, wymianę okien i drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne, docieplenie stropów, przebudowę systemów grzewczych, likwidację w dwóch budynkach kotłowni na opał stały i zainstalowanie kotłów na gaz ziemny oraz na pelet.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski Chmielnik RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Nowoczesny obiekt sportowy powstanie w Chmielniku

Nowoczesny obiekt sportowy powstanie w Chmielniku

KULTURA ONLINE. Spacer po synagodze w Chmielniku

KULTURA ONLINE. Spacer po synagodze w Chmielniku

Będzie więcej miejsc na oddziale alergologicznym w Chmielniku

Będzie więcej miejsc na oddziale alergologicznym w Chmielniku

W Chmielniku budują najpiękniejszy zalew w regionie

W Chmielniku budują najpiękniejszy zalew w regionie