Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mimo epidemii doradcy zawodowi pomagają uczniom

Zbliża się koniec roku szkolnego i wielu tegorocznych absolwentów zastanawia się nad tym, gdzie będzie kontynuowało naukę. Okazuje się, że mimo epidemii koronawirusa możliwe są konsultacje z doradcą zawodowym, który poradzi, którą szkołę średnią lub studia wybrać.

Autor: Daniel Lenart

17.04.2020 15:40

image Anna Hajdukiewicz - Miejski Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Anna Hajdukiewicz, dyrektor Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach informuje, że jej placówka prowadzi konsultacje dla uczniów.

- Dzieci stają teraz w obliczu wyboru szkoły, studiów. Przez epidemię nie możemy im bezpośrednio pomóc, ale możliwe są konsultacje zdalne prowadzone przez naszych doradców zawodowych. W naszej placówce utworzyliśmy punkt konsultacyjny. Można do nas zadzwonić i umówić się na rozmowę ze specjalistą - tłumaczy Anna Hajdukiewicz.

W województwie funkcjonują też punkty doradztwa zawodowego utworzone przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Kierujący urzędem Kazimierz Mądzik mówi, że w niektórych przypadkach możliwe są nawet wizyty uczniów w takim punkcie.

- Punkty nasze funkcjonują i można się telefonicznie na takie spotkanie umówić. Wiemy, że są obostrzenia, ale w przypadku pojedynczych osób takie konsultacje są możliwe. Ewentualnie umówić się na rozmowę telefoniczną z doradcą zawodowym - mówi Kazimierz Mądzik.

Dane kontaktowe do doradców Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty są dostępne na stronie internetowej placówki.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kazimierz Mądzik Anna Hajdukiewicz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Psychologowie pomagają dzieciom zdalnie

Psychologowie pomagają dzieciom zdalnie

Zdalnie nauczą zawodu

Zdalnie nauczą zawodu

Alumni Seminarium kształcą się zdalnie

Alumni Seminarium kształcą się zdalnie