Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Skarżysko-Kamienna. Oddział chirurgii szpitala powiatowego wznowił działalność

Oddział chirurgii Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej wznowił działalność. Nadal zamknięte są oddziały neurologii, udarowy, rehabilitacji neurologicznej i laryngologii. Ten ostatni ma wznowić pracę w przyszłym tygodniu.

16.04.2020 13:37
Źródło: PAP

image 31.03.2020 Skarżysko - Kamienna. Szpital powiatowy Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej powoli wraca do równowagi po tym, jak u ponad 40 pracowników i pacjentów tej placówki stwierdzono obecność koronawirusa. Spowodowało to zamknięcie kilku oddziałów. W czwartek jako pierwszy wznowił działalność oddział chirurgii.

- Uruchomiliśmy oddział mimo niepełnej obsady, bo jeden z lekarzy ma nadal dodatni wynik badania. Dlatego oddział będzie na razie funkcjonował na zasadzie ostrego dyżuru. Jednak lekarze zadeklarowali, że w tym składzie osobowym podejmują się otwarcia oddziału. To była ich decyzja i jestem im wdzięczny za to, że podjęli się tego - powiedział PAP dyr. szpitala Leszek Lepiarz.

Zaznaczył, że ponowne rozpoczęcie działalności oddziału jest tym bardziej ważne dla pacjentów, że w czwartek zawiesił działalność oddział chirurgii Szpitala Powiatowego w Końskich. Dyrektor skarżyskiego szpitala wierzy, że najgorszy okres placówka ma już za sobą.

- Uruchomienie chirurgii to taki promyk nadziei na lepszą przyszłość. W przyszłym tygodniu będziemy chcieli uruchomić laryngologię. Będę rozmawiał z personelem, czy przy tym składzie osobowym, jesteśmy w stanie zabezpieczyć normalną pracę oddziału. Jeśli będzie to możliwe, to w środę będziemy chcieli uruchomić oddział - podkreślił Lepiarz.

Nadal zamknięte są oddziały neurologii, udarowy i rehabilitacji neurologicznej. „Mamy tam zdziesiątkowany personel. Dlatego na razie nie ma możliwości ponownego uruchomienia tych oddziałów - nie ukrywał Lepiarz.

Powiat skarżyski to jak dotąd największe ognisko koronawirusa w województwie świętokrzyskim. Do tej pory obecność wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u 73 osób.

W regionie świętokrzyskim zakażenie potwierdzono u 173 osób, zmarło trzech mieszkańców województwa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Starachowice Szpital Powiatowy Skarżysko-Kamienna koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Pielęgniarz ze Skarżyska zakażony koronawirusem

Pielęgniarz ze Skarżyska zakażony koronawirusem

Fatalne wieści ze Skarżyska. Kolejne osoby zakażone COVID-19

Fatalne wieści ze Skarżyska. Kolejne osoby zakażone COVID-19