Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kieleccy nauczyciele dla szpitala

40 przyłbic i 5 par okularów specjalistycznych kupili nauczyciele z V Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Piotra Ściegiennego w Kielcach. Sprzęt przekazano pielęgniarkom ze Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Autor: Daniel Lenart

15.04.2020 15:06

image   Fot. / Radio Kielce

Jolanta Wołowiec, nauczycielka i inicjatorka akcji tłumaczy, że lekarze i pielęgniarki są na pierwszej linii frontu w wojnie z koronawirusem i każdy powinien ich wspierać. Jak podkreśla, większość sprzętu ochronnego trafia do oddziałów zakaźnych, ale przecież i na innych personel może mieć styczność z osobą zakażoną COVID-19.

- Mam koleżankę pielęgniarkę. Jest to mama ucznia naszej szkoły i na bieżąco byłam informowana o tym jak jest im ciężko, jak brakuje sprzętu ochronnego, więc pomyślałam o akcji typu kieleccy nauczyciele dla kieleckich medyków. W dwa dni zebraliśmy 2,5 tys. złotych – mówi Jolanta Wołowiec.

Akcję wsparli również znajomi i członkowie rodzin nauczycieli ze "Ściegiennego".

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego mówi, że sprzęt na pewno bardzo się przyda. Jak dodaje, wiele osób prywatnych i firm wspiera szpital.

- To jest dla nas bardzo ważne, bardzo budujące. Jeżeli chodzi o przyłbice i inne środki ochrony osobistej, jak gogle, maseczki i kombinezony, to potrzebujemy ich w bardzo dużej liczbie. Oprócz oddziałów zakaźnych są u nas również inne, gdzie pacjenci są cały czas hospitalizowani – wyjaśnia Anna Mazur-Kałuża.

Jolanta Wołowiec ma nadzieję, że również inne szkoły z Kielc i regionu zorganizują zbiórki na zakup sprzętu ochronnego dla szpitali.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony Świętokrzyskie Centrum Pediatrii RK Kielce V LO im. ks. Piotra Ściegiennego Anna Mazur-Kałuża maseczki przyłbice
other news

Podobne wiadomości

Świętokrzyskie miasta i gminy rozdadzą mieszkańcom maseczki? [RAPORT]

Świętokrzyskie miasta i gminy rozdadzą mieszkańcom maseczki? [RAPORT]

Obowiązkowe maseczki. Jak je zrobić i nosić? Kiedy trzeba ich używać?

Obowiązkowe maseczki. Jak je zrobić i nosić? Kiedy trzeba ich używać?

W kieleckim więzieniu będą szyli maseczki

W kieleckim więzieniu będą szyli maseczki