Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Psychologowie pomagają dzieciom zdalnie

Rodzice, których dzieci źle znoszą konieczność ciągłego przebywania w domu mogą znaleźć wsparcie specjalistów z Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach.

Autor: Daniel Lenart

15.04.2020 12:42

image Anna Hajdukiewicz, dyrektor Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Anna Hajdukiewicz, dyrektor poradni mówi, że mnóstwo przydatnych artykułów i poradników można znaleźć na stronie internetowej jej instytucji.

- Psychologowie prezentują na przykład poradniki jak sobie radzić ze strachem, jak się zachowywać w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, jak sobie radzić z emocjami. Są tam też informacje między innymi o tym, jak pracować z dzieckiem z Zespołem Aspergera – opowiada Anna Hajdukiewicz.

Z powodu epidemii wywołanej koronawirusem, kielecka poradnia nie prowadzi diagnoz dzieci. Jedynie w wyjątkowych przypadkach, kiedy rodzice przedstawią odpowiednie dokumenty i informacje, taka diagnoza jest możliwa do zrobienia zdalnie.

Anna Hajdukiewicz, zapewnia jednak, że na stronie pojawiły się również treści dla rodziców dzieci, u których stwierdzono problemy różnego rodzaju, na przykład z mową.

- Na stronie pojawiło się bardzo dużo ćwiczeń logopedycznych, bajek i wierszyków. Rodzice mogą wykorzystywać je do pracy z dziećmi w domu. Publikujemy też materiały pedagogiczne, ćwiczenia i zabawy. Na przykład pomagające w przygotowaniu dziecka do pójścia do szkoły – informuje dyrektor Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.

Placówka uruchomiła również punkt interwencji kryzysowej, gdzie telefonicznie udziela rodzicom i dzieciom wsparcia. Punkt dostępny jest pod numerem telefonu 41 367 67 28, można też wysłać maila na adres: interwencja@mzppp.pl.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Miejski Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach Anna Hajdukiewicz RK Kielce koronawirus
other news

Podobne wiadomości

W Busku można skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej

W Busku można skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej

Pomoc psychologiczna w powiecie jędrzejowskim

Pomoc psychologiczna w powiecie jędrzejowskim

Powiat starachowicki oferuje pomoc psychologiczną

Powiat starachowicki oferuje pomoc psychologiczną