Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Oddział zamknięty. Pacjentka z buskiego szpitala zakażona koronawirusem

Zamknięty został oddział geriatryczny w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju. U pacjentki, która przebywała tam od kilku dni potwierdzono zakażenie koronawirusem - informuje Grzegorz Lasak, dyrektor buskiej lecznicy.

Autor: Iwona Murawska

13.04.2020 15:20 / Aktualizacja 13.04.2020 20:32

image Busko-Zdrój. Szpital powiatowy Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Podjęliśmy niezbędne działania, które mają zabezpieczyć personel, jak i cały szpital. Pacjentka trafiła do nas przed świętami, a ponieważ miała niejednoznaczny wynik badań, podjęliśmy decyzję, by badania powtórzyć. Niestety, wynik wykazał obecność koronawirusa w organizmie pacjentki. Kobieta została przewieziona na oddział zakaźny do jednoimiennego Szpitala Powiatowego w Starachowicach i tam jest leczona. Natomiast od dziś oddział geriatryczny jest zamknięty - powiedział dyrektor Lasak.      

Starsza pacjentka przebywała w osobnej sali. Pomimo to, od pozostałych pacjentów pobrano materiał do badań i wyniki nie stwierdziły u nich zakażenia koronawirusem.

- Natomiast jutro oddział geriatryczny w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju poddany zostanie dezynfekcji - dodał Grzegorz Lasak.

- Pacjentka jest osobą starszą i kontakt z nią był utrudniony. Dlatego od początku traktowana była jako osoba potencjalnie zakażona koronawirusem. W związku z tym personel, który się nią opiekował ubrany był w odpowiednie kombinezony oraz wyposażony w inne środki ochrony osobistej. Pacjentka była pod wzmożonym nadzorem i reżimem sanitarnym. Mimo wszystko, chcąc zachować wszelkie środki ostrożności, personel, który miał lub mógł mieć kontakt z chorą pacjentką będzie przebywał w kwarantannie - dodał dyrektor Grzegorz Lasak.

Pozostali pacjenci z oddziału geriatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju zostali przeniesieni na oddział internistyczny, a część została wypisana do domu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

oddział geriatryczny RK Kazimierza Wielka RK Kielce Szpital Powiatowy Busko-Zdrój koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Świętokrzyskie. Pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Świętokrzyskie. Pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Jedno zakażenie koronawirusem w regionie

Jedno zakażenie koronawirusem w regionie

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem