Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mieszkańcy Skarżyska otrzymają maseczki

45 tys. maseczek wielokrotnego użytku trafi do mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Taką decyzję podjął Konrad Kroning, prezydent miasta. Będą to maseczki bawełniane, które można wyprać. Ich dystrybucja rozpocznie się po świętach wielkanocnych.

Autor: Monika Miller

10.04.2020 10:26

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. / pixabay

- Każdy skarżyszczanin otrzyma maskę bezpośrednio do domu. Obecnie trwają ustalenia jak to będzie zrobione technicznie. Taka decyzja zapadnie po świętach. To przejaw naszej troski o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców miasta - mówi.

Prezydent dodaje, że decyzję o zakupie podjął już kilka dni temu. - To szczęśliwie zbiegło się z decyzją rządu o obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej od 16 kwietnia. Oznacza to, że maseczka będzie potrzebna obligatoryjnie każdemu, kto musi wyjść z domu - zaznacza.

Produkcją maseczek zajmą się dwie lokalne firmy. Pieniądze na ten cel będą pochodziły prawdopodobnie z rezerwy budżetowej. Dzięki temu nie będzie potrzeby rezygnacji z żadnych innych zadań i innych wydatków bieżących. Szacowany koszt produkcji to 200-250 tys. zł.

Maseczki rozdane zostały już w Miedzianej Górze w powiecie kieleckim. Damian Sławski, wójt gminy informuje, że do mieszkańców trafiło 2 tys. maseczek.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Miedziana Góra Konrad Kronig RK Starachowice RK Kielce Damian Sławski koronawirus maseczki
other news

Podobne wiadomości

Ostrowieckie gminy rozdają seniorom maseczki

Ostrowieckie gminy rozdają seniorom maseczki

Punkty Widzenia: czy powinniśmy nosić maseczki? [GŁOSUJ]

Punkty Widzenia: czy powinniśmy nosić maseczki? [GŁOSUJ]

Nosić maseczki, czy nie?

Nosić maseczki, czy nie?

Maseczki – gdzie kupić, jak zrobić? [INFORMATOR]

Maseczki – gdzie kupić, jak zrobić? [INFORMATOR]