Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ostrowieckie gminy rozdają seniorom maseczki

Niektóre gminy, szczególnie wiejskie, poważnie wzięły sobie do serca ochronę starszych osób w czasie pandemii koronawirusa. Akcję rozdawania maseczek dla osób powyżej 60. roku życia zorganizowały gminy Ćmielów oraz Bałtów.

Autor: Emilia Sitarska

09.04.2020 18:55

image 09.04.2020. Ćmielów. Roznoszenie maseczek ochronnych dla seniorów Fot. / Urząd Miasta i Gminy Ćmielów

Jak informuje burmistrz Ćmielowa Joanna Suska, seniorzy są w grupie największego zagrożenia, dlatego należy ich szczególnie zabezpieczyć przed koronawirusem. Maseczki otrzymały osoby zameldowane na terenie całej gminy.

- Takich osób jest u nas ok. 2,2 tys. Te maseczki zostały już przekazane, są bawełniane, wielorazowego użytku. Dodatkowo dołączyliśmy instrukcję dotyczącą higieny. Są to maseczki, które należy codziennie prać i prasować - mówi Joanna Suska.

Jak dodaje Joanna Suska, maseczki przydadzą się na wypadek, gdyby seniorzy musieli udać się np. na zakupy. Podkreśla jednak, że nie muszą tego robić, ponieważ w gminie funkcjonuje dowóz zakupów do domu. Podobną akcję w ostatnich dniach zorganizował na swoim terenie wójt Bałtowa Hubert Żądło. Maseczki ochronne wielokrotnego użytku trafiły do wszystkich mieszkańców powyżej 60 lat.

09.04.2020. Bałtów. Maseczki ochronne dla seniorówFot. Urząd Gminy Bałtów

Z kolei wójt gminy Lipnik Andrzej Grządziel zachęca szczególnie narażonych na zarażenie koronawirusem, aby zgłaszali zapotrzebowanie na maseczki, ponieważ są one dostępne w budynku urzędu.

- Wszyscy mieszkańcy, którzy muszą iść do przychodni, do lekarza, na badania kontrolne, mają dializy lub leczą się onkologicznie, dla nich mamy za darmo maseczki w urzędzie gminy, też te z atestami - informuje Andrzej Grządziel.

Jak dodaje, w środę spotkał mieszkańca gminy, który w żadnej aptece nie mógł nabyć ochraniacza, a bez niego nie mógł się dostać do przychodni.

Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu, od 16 kwietnia każda osoba w przestrzeni publicznej będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. 

09.04.2020. Ćmielów. Roznoszenie maseczek ochronnych dla seniorówFot. Urząd Miasta i Gminy Ćmielów

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Ostrowiec Świętokrzyski RK Ostrowiec Św. koronawirus maseczki
other news

Podobne wiadomości

RADIO LUBLIN. W Puławach znikają maseczki

RADIO LUBLIN. W Puławach znikają maseczki

Tarnów. Władze miasta rozdają maseczki seniorom; docelowo dostaną je wszyscy mieszkańcy

Tarnów. Władze miasta rozdają maseczki seniorom; docelowo dostaną je wszyscy mieszkańcy

Nosić maseczki, czy nie?

Nosić maseczki, czy nie?

Maseczki – gdzie kupić, jak zrobić? [INFORMATOR]

Maseczki – gdzie kupić, jak zrobić? [INFORMATOR]