Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szkoła rolnicza obdarowała szpital w Sandomierzu

Prawie 700 kilogramów warzyw i jabłek przekazał Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu miejscowemu szpitalowi. Jak powiedziała dyrektor tej placówki, Alicja Szatan, płody rolne pochodzą z gospodarstwa szkolnego.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

09.04.2020 16:01

image 09.04.2020 Sandomierz. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu obdarował miejscowy szpital Fot. / Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu
Komentarze

Uczniowie pod nadzorem nauczycieli zawodu uprawiają tam różne warzywa, zboże, prowadzą też sady. Płody rolne są wykorzystywane do potrzeb własnych i w internacie, a nadmiar jest sprzedawany.

- Teraz jest szczególna sytuacja, bo szpital jest w potrzebie, z powodu epidemii koronawirusa ma dużo wydatków, a my mamy nadmiar warzyw, ponieważ uczniów nie ma w szkole, więc postanowiłam, że wspomożemy lecznicę, przekazując do jej magazynów jabłka, buraki czerwone, selery oraz marchew - dodała dyrektor Szatan.

09.04.2020 Sandomierz. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu obdarował miejscowy szpitalFot. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu

Podkreśliła odpowiedzialność i zaangażowanie nauczycieli zawodu oraz pracowników gospodarstwa rolnego w konsekwentne jego utrzymywanie i pielęgnację, mimo że zajęcia w szkole są zawieszone i uczniowie nie uczestniczą w tych pracach.

- Nauczyciele wyznaczają sobie dyżury w taki sposób, aby nie spotykać się w grupach i zachować wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Dbają o nasz warzywniak, sady i inne pole uprawne - dodała Alicja Szatan.

Gospodarstwo rolne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu ma 56 hektarów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Alicja Szatan koronawirus Szpital Specjalistyczny Sandomierz
other news

Podobne wiadomości

Zwiedzali Sandomierz mimo zakazów

Zwiedzali Sandomierz mimo zakazów

Sandomierz chce przeprowadzać testy na obecność koronawirusa

Sandomierz chce przeprowadzać testy na obecność koronawirusa

Sandomierz zamyka miejsca rekreacji

Sandomierz zamyka miejsca rekreacji

Sandomierz ignoruje zagrożenie. Radni na sesji

Sandomierz ignoruje zagrożenie. Radni na sesji