Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kieleccy radni chcą maseczek dla wszystkich

Kieleccy radni klubu Bezpartyjni i Niezależni złożyli interpelację do prezydenta Bogdana Wenty, apelując o zakup maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dla wszystkich mieszkańców miasta.

Autor: Michał Kita

08.04.2020 15:09

image Zdjęcie ilustracyjne Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Radni podkreślają, że miasto nie powinno pozostać obojętne wobec zagrożenia pandemią koronawirusa, dlatego składają wniosek o zakup i przekazanie mieszkańcom maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Jak informuje radna Katarzyna Suchańska, na taki krok zdecydowały się już niektóre miasta w Polsce i regionie.

Zdaniem radnych, w pierwszej kolejności maseczki powinny zostać przekazane osobom najbardziej narażonym na zachorowanie, m.in. pracownikom sklepów spożywczych, piekarni, stacji benzynowych oraz ludziom starszym, którzy są szczególnie narażeni na zakażenia i niebezpieczne powikłania wynikające z zachorowania na koronawirsua.

Katarzyna Suchańska zaznacza, że zakup maseczek może być sfinansowany z oszczędności w budżecie miasta, powstałych na skutek odwołania w wyniku epidemii szeregu imprez kulturalno- rozrywkowych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Katarzyna Suchańska koronawirus maseczki
other news

Podobne wiadomości

Nosić maseczki, czy nie?

Nosić maseczki, czy nie?

Targi Kielce mogą przyjąć pacjentów z Covid-19

Targi Kielce mogą przyjąć pacjentów z Covid-19

Koronawirus. Kolejne przypadki zakażenia w Świętokrzyskiem

Koronawirus. Kolejne przypadki zakażenia w Świętokrzyskiem