Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Miliony na walkę z wirusem w Świętokrzyskiem

Kolejne miliony złotych zostaną przekazane na walkę z koronawirusem w naszym regionie. Zarząd województwa podjął decyzję o realizacji własnego projektu, w ramach którego, co najmniej 29 mln zł trafi do pięciu placówek medycznych i jednego laboratorium wykonującego testy wykrywające koronawirusa.

Autor: Monika Miller

08.04.2020 14:48

image Na zdjęciu: Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pieniądze, które pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego, zostaną przekazane między innymi na środki ochrony indywidualnej oraz doposażenie jednostek.

Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego informuje, że urząd chce osiągnąć dwa cele. Pierwszy to zwiększenie liczby wykonywanych w regionie testów.

- Wciąż robimy ich za mało. Dlatego planujemy doposażyć Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Chęcinach w urządzenia i materiały niezbędne do badania próbek, pobieranych od mieszkańców województwa. Planujemy wykonanie w RCNT co najmniej 15 tys. testów w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Drugi, równie ważny cel w kontekście walki z wirusem, to zapewnienie maksymalnie bezpiecznych warunków pracy lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom oraz innym pracownikom, którzy udzielają pomocy pacjentom w pięciu wojewódzkich placówkach medycznych - dodaje.

Z pomocy w ramach projektu skorzystają: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Szpital w Czerwonej Górze, Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy, Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. W tych placówkach pracuje łącznie ponad 4 tys. osób.

Pieniądze zostaną przekazane między innymi na rękawiczki, maski, okulary oraz kombinezony. Ponadto część szpitali potrzebuje także drobnego doposażenia w sprzęt, taki jak aparaty do EKG, termometry i pulsoksymetry.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony Renata Janik Podzamcze Chęcińskie Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Chęcinach Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy RK Kielce Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Koronawirus. Kolejne przypadki zakażenia w Świętokrzyskiem

Koronawirus. Kolejne przypadki zakażenia w Świętokrzyskiem

Koronawirus. Można korzystać z bezpłatnej pomocy psychologa [NUMERY TELEFONÓW]

Koronawirus. Można korzystać z bezpłatnej pomocy psychologa [NUMERY TELEFONÓW]

Koronawirus. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie

Koronawirus. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ograniczenia [OGLĄDAJ]

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ograniczenia [OGLĄDAJ]