Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Tysiąc maseczek od profesora Adamczaka

Tysiąc sztuk maseczek z atestem podarował Szpitalowi Specjalistycznemu w Sandomierzu były rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. Stanisław Adamczak. Osobiście przekazał swój dar na ręce dyrektora szpitala Marka Kosa, który podziękował za ten gest.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

06.04.2020 20:23

image 06.04.2020. Sandomierz. Przekazanie maseczek ochronnych. Na zdjęciu (od lewej): Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu i prof. Stanisław Adamczak Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce
Komentarze

Dodał, że środki ochrony osobistej  są teraz nie tyle na wagę złota, co na wagę ludzkiego życia. Maseczki będą wykorzystywane przez personel medyczny oraz pacjentów.

Prof. Stanisław Adamczak powiedział, że maseczki ochronne przekazał do kilku świętokrzyskich szpitali. Dodał, że jest to jego gest wdzięczności za wspaniałą i fachową opiekę, jaką otoczył go personel medyczny w czasie walki z chorobą nowotworową, dzięki czemu została ona pokonana. 12 tys. sztuk maseczek profesor kupił w Chinach. Przekazał je także do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, do szpitala powiatowego w Końskich oraz do kliniki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i do Szpitala Uzdrowiskowego w Rymanowie-Zdroju. Podkreślił, że szpital w Sandomierzu jest dla niego szczególny, gdyż znajduje się w jego rodzinnym mieście. Pracuje tutaj wielu jego wychowanków.

Niemal każdego dnia do Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu trafia pomoc w postaci środków ochrony osobistej od różnego rodzaju firm, instytucji oraz osób prywatnych. Dyrektor lecznicy ocenia, że posiadane obecnie zapasy wystarczą do połowy kwietnia. Podkreśla, że są to artykuły, których używa się codziennie i to w dużych ilościach, dlatego ta pomoc jest bardzo potrzebna i cenna.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Stanisław Adamczak Politechnika Świętokrzyska RK Sandomierz koronawirus Szpital Specjalistyczny Sandomierz maseczki
other news

Podobne wiadomości

Sandomierski szpital będzie mógł kupić nową aparaturę

Sandomierski szpital będzie mógł kupić nową aparaturę

Radni pomagają szpitalowi w Sandomierzu

Radni pomagają szpitalowi w Sandomierzu

Sandomierski szpital apeluje o wsparcie

Sandomierski szpital apeluje o wsparcie

Wojewoda wizytował szpital w Sandomierzu

Wojewoda wizytował szpital w Sandomierzu