Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Paczki żywnościowe dla potrzebujących z Jędrzejowa

Do prawie 80 rodzin z miasta i gminy Jędrzejów trafi w sumie 5 ton produktów spożywczych z ostrowieckiego Banku Żywności. Dary pozyskał jędrzejowski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

03.04.2020 17:59

image 03.04.2020 Żywność, która trafi do rodzin z miasta i gminy Jędrzejów Fot. / Ośrodek Pomocy Społecznej w Jędrzejowie

Jak mówi Jolanta Pazera, zastępca dyrektora ośrodka, to m.in. mąka, cukier, konserwy rybne i mięsne, ser żółty i ryż. Dodała, że żywność trafiła do ośrodka, a od poniedziałku pracownicy jędrzejowskiego OPS-u będą robili paczki. Trafią one do osób starszych, niepełnosprawnych i chorych, czyli najbardziej potrzebujących.

Ponadto z uwagi na obecną trudną sytuację spowodowaną epidemią koronawirusa, żywność ma zostać przekazana również do tych osób, które w obecnie trudnej sytuacji mogą mieć trudności w zabezpieczeniu np. jedzenia.

- Jak się okazuje, potrzeba jest duża, ponieważ do ośrodka już docierają informacje od osób, które na skutek postojów w zakładach pracy oraz urlopów bezpłatnych nie dostaną pensji. Takie wyjątkowe przypadki też będą uwzględniane przy rozdzielaniu paczek żywnościowych - podkreśla dyrektor Pazera.

03.04.2020 Żywność, która trafi do rodzin z miasta i gminy JędrzejówFot. Ośrodek Pomocy Społecznej w Jędrzejowie

Jolanta Pazera za pośrednictwem Radia Kielce chciała podziękować żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, członkom Stowarzyszenia Kibiców Naprzodu Jędrzejów oraz pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej za bezinteresowną pomoc w załadunku, transporcie i rozładunku żywności.

- To pokazuje, jakie duże w naszej społeczności tkwią siły społeczne i wspólnotowe - zaznaczyła.

Ponadto OPS w Jędrzejowie wsparła również rodzina Retermanów, która przekazała ponad 100 worków do pakowania paczek żywnościowych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Ostrowiec Św. RK Jędrzejów zdrowa żywność Ośrodek Pomocy Społecznej WOT żywność koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Terytorialsi dowożą żywność

Terytorialsi dowożą żywność

Żywność dla potrzebujących mieszkańców Kielc

Żywność dla potrzebujących mieszkańców Kielc

Sandomierska Caritas wydaje żywność rodzinom objętym kwarantanną

Sandomierska Caritas wydaje żywność rodzinom objętym kwarantanną

Kieleccy strażacy dowiozą żywność potrzebującym

Kieleccy strażacy dowiozą żywność potrzebującym