Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Od wojewody dla sandomierskiego szpitala

Środki ochrony indywidualnej za kwotę 26 tys. zł otrzymał dzisiaj od wojewody świętokrzyskiego Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu.

03.04.2020 15:38

image 3.04.2020. Sandomierz. Środki ochrony dla szpitala. Od lewej: Marek Kwitek - poseł, Piotr Krytusa - komendant powiatowy PSP w Sandomierzu, Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

To m.in. 5 tys. masek trójwarstwowych, 230 sztuk półmasek z filtrem, 100 litrów płynu dezynfekującego, rękawice lateksowe i ochronne oraz gogle. Artykuły pochodzą z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.

W pozyskaniu tych rzeczy pomógł poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek, który zwrócił uwagę, że w czasie epidemii, pomoc rzeczowa staje się kluczowa, ponieważ są trudności w pozyskaniu środków ochrony, a poza tym, ceny tych artykułów rosną.

3.04.2020. Sandomierz. Środki ochrony dla szpitala. Od lewej: Marek Kwitek - poseł, Marek Kos - dyrektor Szpitala Specjalistycznego w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Poseł dodał, że w uzyskaniu artykułów z Agencji Rezerw Materiałowych miała wpływ osobista wizyta wojewody Zbigniewa Koniusza, ponad 2 tygodnie temu w Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu. Przygotowanie lecznicy do walki z koronawirusem zostało wtedy wysoko ocenione.

Marek Kos, dyrektor szpitala podkreśla, że każdego dnia zapasy środków ochrony osobistej wyczerpują się i chociaż nie zdarzyło się jeszcze, aby czegokolwiek zabrakło, to potrzeby są duże.

Zamówienia złożone przez szpital na początku marca, do tej pory w większości nie zostały zrealizowane. Przy obecnym stanie, środków ochrony powinno wystarczyć do pierwszych dni po Świętach Wielkanocnych.

W poniedziałek poseł Marek Kwitek przekaże szpitalowi ponad pół tys. ochronnych gogli, które wykonuje jeden z sandomierskich przedsiębiorców.

 

Galeria zdjęć Sandomierz. Środki ochrony dla szpitala. (03.04.2020) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz wojewoda świętokrzyski Marek Kos koronawirus Szpital Specjalistyczny Sandomierz
other news

Podobne wiadomości

Wojewoda dziękuje szpitalowi na Czarnowie za heroiczną walkę z koronawirusem

Wojewoda dziękuje szpitalowi na Czarnowie za heroiczną walkę z koronawirusem

Wojewoda dziękuje ratownikom

Wojewoda dziękuje ratownikom

Wojewoda o obostrzeniach: popieram działania rządu

Wojewoda o obostrzeniach: popieram działania rządu

Wojewoda po wideokonferencji z premierem

Wojewoda po wideokonferencji z premierem