Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wojewoda dziękuje szpitalowi na Czarnowie za heroiczną walkę z koronawirusem

Nawet kilkanaście tysięcy maseczek ochronnych na dobę zużywają lekarze i pacjenci z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Jak poinformował Bartosz Stemplewski, dyrektor szpitala na Czarnowie, na razie lecznica jest zabezpieczona w środki ochrony indywidualnej, ale maseczki i kombinezony potrzebne są cały czas.

Autor: Iwona Murawska

03.04.2020 13:56

image 03.04.2020. Kielce. Konferencja przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. Na zdjęciu (od lewej): Bartosz Stemplewski - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Są to towary bardzo trudne do zdobycia, a wręcz niemożliwe. Dlatego staramy się kupować to, co można na różnych rynkach. Czasami wspiera nas też wojewoda. W tej chwili chętnie kupilibyśmy przynajmniej 300 tysięcy tych zwykłych maseczek ochronnych i około 12-15 tys. maseczek z filtrem FFP2 bądź FFP3. Chętnie zakupilibyśmy również ponad 20 tysięcy kombinezonów - dodał Bartosz Stemplewski. 

Obecnie na oddziale zakaźnym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach z powodu zachorowania na COVID-19 hospitalizowanych jest 11 pacjentów. Jak powiedział Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, personel największej lecznicy w regionie już od wielu dni podejmuje trud walki z koronawirusem.

- Dyrekcja i pracownicy szpitala podjęli codzienny trud nie tyle już heroicznej walki z wirusem, ale także trud dalszej opieki nad pozostałymi pacjentami przebywającymi w szpitalu. W lecznicy osób hospitalizowanych z innych powodów niż koronawirus przecież nam nie ubyło - dodał Zbigniew Koniusz.

Wojewoda świętokrzyski podziękował też staroście powiatu opatowskiego oraz pracownikom tamtejszych domów pomocy społecznej, którzy na dwa tygodnie zgodzili się zostać skoszarowani z podopiecznymi placówek.

Z kolei Jan Gierada, były wieloletni dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach podziękował Tadeuszowi i Przemysławowi Modlińskim, właścicielom firmy z podkieleckiej Cedzyny  za przekazanie 2 tys. maseczek ochronnych, 50 litrów płynu dezynfekcyjnego do rąk oraz kombinezonów.

W akcję pomocy dla lecznicy na Czarnowie włączył się również właściciel Hotelu Binkowski, który od najbliższej środy dla lekarzy pracujących w szpitalu wojewódzkim bezpłatnie udostępni 16 pokoi dwuosobowych i 13 pokoi jednoosobowych.

Galeria zdjęć Kielce. Konferencja przed Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym (03.04.2020) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony Jan Gierada Hotel Binkowski RK Kielce Bartosz Stemplewski Zbigniew Koniusz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Kibice Korony pomagają kieleckim szpitalom

Kibice Korony pomagają kieleckim szpitalom

4 mln zł od samorządu województwa dla kieleckiego szpitala na Czarnowie

4 mln zł od samorządu województwa dla kieleckiego szpitala na Czarnowie

Szpital na Czarnowie wprowadza kolejne ograniczenia

Szpital na Czarnowie wprowadza kolejne ograniczenia