Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wsparcie dla szpitali dzięki wiceminister Annie Krupce

Po 100 tys. zł trafi do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz Szpitala Powiatowego w Jędrzejowie na walkę z epidemią koronawirusa. Pieniądze, na wniosek wiceminister sportu Anny Krupki, przekazała Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego.

Autor: Michał Kita

02.04.2020 17:09

image Na zdjęciu: poseł Anna Krupka, wiceminister sportu Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce
Komentarze

Jak informuje świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości, spółki skarbu państwa zdają egzamin ze społecznej odpowiedzialności biznesu w dobie trudnej sytuacji walki z epidemią.

- W sprawie wsparcia dla świętokrzyskich szpitali zwróciłam się do prezes Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego pani Renaty Kościelanik i sekretarz Rady Fundacji Jolanty Wiewióry, dzięki którym udało się szybko otrzymać decyzję o tym wsparciu. Dziękuję za dużą sprawność organizacyjną w tym zakresie. Jest to już kolejne wsparcie płynące do świętokrzyskich lecznic ze spółek skarbu państwa - mówi.

Wiceminister sportu zaznacza, że szczególne wyrazy podziękowania w czasie epidemii koronawirusa należą się pracownikom służb medycznych, a także wszystkim pracownikom służb dbających na co dzień o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.

Dotychczas dzięki apelom poseł Anny Krupki, Elektrownia Enea Połaniec przekazała 200 tys. zł dla Szpitala Powiatowego w Staszowie i 366 tys. zł dla Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju oraz 2 tys. maseczek ochronnych dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach i 1 tys. dla szpitali powiatowych w Staszowie i Opatowie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony Anna Krupka Bank Gospodarstwa Krajowego RK Jędrzejów RK Kielce ŚCO koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Poseł zaprasza na wirtualny spacer po Sejmie

Poseł zaprasza na wirtualny spacer po Sejmie

Poseł Lipiec i SSE wspomagają gminę Chęciny

Poseł Lipiec i SSE wspomagają gminę Chęciny

Anna Krupka: dla opozycji nie jest ważna pomoc dla przedsiębiorstw

Anna Krupka: dla opozycji nie jest ważna pomoc dla przedsiębiorstw

Samorządowcy nie chcą wyborów. Poseł Krzysztof Lipiec odpowiada

Samorządowcy nie chcą wyborów. Poseł Krzysztof Lipiec odpowiada