Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pomoc dla sandomierskich przedsiębiorców

Osoby, które zawiesiły działalność gospodarczą będą zwolnione z czynszu za lokale komunalne w okresie epidemii koronawirusa, natomiast przedsiębiorcy, którzy nie zdecydowali się na to i nadal prowadzą swój biznes będą mieć obniżone stawki o 50 procent- to jedno z założeń pakietu pomocowego, opracowanego przez burmistrza Sandomierza Marcina Marca po to, by ulżyć im w przetrwaniu załamania gospodarczego spowodowanego przez epidemię koronawirusa.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

02.04.2020 16:56

image Sandomierz. Stare miasto Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Ponadto istnieje możliwość odraczania terminu płatności podatku od nieruchomości wykorzystywanej pod działalność gospodarczą i od środków transportu bez naliczania odsetek.

- Jeżeli będzie to konieczne, to wystąpię do Rady Miasta o obniżenie stawek tych dwóch podatków, ale uważam, że na dziś zaproponowane przeze mnie rozwiązania są rozsądne. Przeanalizujemy wpływy z lokalnych podatków w pierwszym kwartale, zobaczymy, ilu przedsiębiorcom udało się je zapłacić. Każdy wniosek od przedsiębiorców dotyczący obciążeń finansowych, ich odroczenia rozpatrywany będzie indywidualnie, aby uwzględnić wszystkie okoliczności- podkreślił burmistrz Marcin Marzec.

Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Czerwiec powiedział, że radni proponują na drugi kwartał rozwiązania, które w jeszcze większym zakresie pomogłyby lokalnemu biznesowi. To całkowite zwolnienie z podatku od nieruchomości oraz z opłat czynszowych.

- Teraz najważniejsze jest utrzymanie miejsc pracy i firm, które działają w mieście. Jeśli one zaczną upadać, to nie dość, że pieniędzy z podatków lokalnych nie będzie przez 3 miesiące, to potem w ogóle może ich nie być. Dobrze byłoby, gdyby pan burmistrz jeszcze raz przeanalizował te sprawy - dodał przewodniczący Wojciech Czerwiec.

Burmistrz Marcin Marzec nie wyklucza wprowadzania nowych rozwiązań pomocowych, co, jak zaznacza, zależeć będzie od rozwoju sytuacji.

Na ostatniej sesji Rada Miasta obniżyła stawki opłat za ogródki letnie. Jeżeli w ogóle pojawią się takie w tym roku, to za metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić złotówkę, a nie dwa złote.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta Burmistrz RK Sandomierz Marcin Marzec Wojciech Czerwiec koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Sandomierz handluje w świecie wirtualnym

Sandomierz handluje w świecie wirtualnym

Sandomierz zamyka miejsca rekreacji

Sandomierz zamyka miejsca rekreacji

Wisła Sandomierz pomaga szpitalowi

Wisła Sandomierz pomaga szpitalowi

Sandomierz otrzyma zapas maseczek

Sandomierz otrzyma zapas maseczek