Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Oświadczenie zarządu Korony Handball Kielce

W przypadku wygrania barażu z Samborem Tczew i spełnienia wymogów licencyjnych, drużyna przystąpi do rozgrywek PGNiG Superligi. Jeśli nie uda się zgromadzić wymaganych środków, pozostanie w I lidze, a zawodniczki dostaną wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów – taką decyzję podjął zarząd Korony Handball Kielce.

Autor: Rafał Szymczyk

02.04.2020 16:52

image Na zdjęciu (na pierwszym planie): Paweł Tetelewski - trener Korona Handball Kielce Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W związku z zamknięciem obiektów sportowych w całym kraju, zawodniczki będą trenowały indywidualnie do końca  sezonu. Trener Paweł Tetelewski podjął decyzję o kontynuowaniu pracy z piłkarkami ręcznymi Korony Handball, niezależnie od poziomu rozgrywek, na którym będzie występowała drużyna w przyszłym sezonie.

„Obecna, trudna sytuacja, wymaga niestandardowych rozwiązań. Mając nadzieję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, liczymy na dalszą współpracę z naszymi sponsorami, mając na uwadze fakt, że możliwości wspierania sportu mogą być w najbliższej przyszłości ograniczone” – czytamy komunikacie wydanym przez zarząd kieleckiego klubu.

 

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KORONY HANDBALL KIELCE:

Zarząd Stowarzyszenia Korona Handball Kielce po ogłoszeniu decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce o zakończeniu rozgrywek podjął decyzję o trybie funkcjonowania pierwszego zespołu od 1 kwietnia do rozpoczęcia nowego sezonu 2020/2021.

Zarząd przyjął do wiadomości decyzję ZPRP o barażu, który będzie musiała stoczyć pierwsza drużyna z zespołem Sambora Tczew celem awansu do PGNiG Superligi. Obecnie czekamy na jego ewentualną datę. Czekamy również na decyzję naszych sponsorów co do możliwości dalszego finansowania Klubu. Rozumiemy trudną sytuację finansową naszych sponsorów i dziękujemy tym, którzy mimo tego nadal nas wspierają.

W przypadku wygrania meczu barażowego przez pierwszą drużynę, jak również w sytuacji kiedy uda się zabezpieczyć środki niezbędne do osiągnięcia minimalnego budżetu wymaganego w procesie licencyjnym do PGNiG Superligi drużyna przystąpi do rozgrywek w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie sportowym 2020/2021. Jeśli do momentu złożenia niezbędnych deklaracji nie uda się zgromadzić wymaganych środków, co wiąże się z nieotrzymaniem licencji uprawniającej do gry w PGNiG Superlidze, pierwsza drużyna pozostanie w I Lidze ZPRP.

Obecna, trudna sytuacja wymaga niestandardowych rozwiązań. Mając na uwadze dalsze sprawne funkcjonowanie Klubu podjęto następujące decyzje:

W związku z zamknięciem obiektów sportowych w całym kraju, zawodniczki będą trenowały indywidualnie do końca  sezonu według zaleceń trenera Pawła Tetelewskiego.

W sytuacji nieotrzymania licencji na grę w PGNiG Superlidze wszystkie zawodniczki dostaną wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów, choć zarząd ma nadzieję, że większość z nich pozostanie w Koronie Handball niezależnie od klasy rozgrywkowej, w której pozostanie nam toczyć rozgrywki w przyszłym sezonie.

Trener Paweł Tetelewski podjął decyzję o kontynuacji pracy z pierwszym zespołem Korony Handball Kielce niezależnie od poziomu rozgrywek, na którym będzie występowała drużyna w przyszłym sezonie sportowym.

Mając nadzieję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, liczymy na dalszą współpracę z naszymi sponsorami i mecenasami mając na uwadze fakt, że możliwości wspierania sportu mogą być w najbliższej przyszłości ograniczone.

Szkolenie młodzieży jak również gra zespołu seniorskiego w I lidze w kolejnym sezonie, dzięki wsparciu Miasta Kielce i naszych sponsorów nie jest zagrożona.

Okoliczności jakim w ostatnim czasie nasz klub musi stawić czoła, mogą spowodować, że siedem lat pracy i budowania drużyny trzeba będzie zacząć od początku.

Jeszcze raz dziękujemy naszym sponsorom i Władzom Miasta Kielce za wsparcie młodzieży i pierwszego zespołu. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i naszym trenerom za wspólne siedem lat współpracy. Gramy dalej!

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Korona Handball Paweł Tetelewski RK Kielce Piłka ręczna - I liga kobiet
other news

Podobne wiadomości

Korona Handball zagra baraż o PGNiG Superligę. Koniec sezonu w I i II lidze

Korona Handball zagra baraż o PGNiG Superligę. Koniec sezonu w I i II lidze

„Koroneczki” już nie trenują

„Koroneczki” już nie trenują

Korona Handball czeka na decyzję PGNiG Superligi

Korona Handball czeka na decyzję PGNiG Superligi

Spółka obniżyła wymagania. To szansa dla Korony Handball Kielce

Spółka obniżyła wymagania. To szansa dla Korony Handball Kielce

Piłka ręczna - I Liga Kobiet (Grupa C)

WYNIKI

TABELA

# drużyna m bramki pkt
1 AZS AWF Warszawa (W) 0
2 AZS UMCS Lublin (W) 0
3 AZS UW Warszawa (W) 0
4 KS APR Radom (W) 0
5 Korona Handball (W) 0
6 MKS Karczew (W) 0
7 San Jaroslaw (W) 0
8 UKS Varsovia (W) 0
9 Wesola Warszawa (W) 0
10 ZPRP III Plock (W) 0

TERMINARZ

2020-09-19 19:38 Stal Stalowa Wola 0:0 Lewart Lubartów
2020-09-19 20:00 Pogoń Szczecin 11:11 Wybrzeże Gdańsk
2020-09-19 20:00 Bruk-Bet Nieciecza 1:0 Apklan Resovia
2020-09-26 00:00 Wesoła Warszawa : KS APR Radom (W)
2020-09-26 00:00 UKS Varsovia : AZS UW Warszawa
2020-09-26 00:00 ZPRP III Płock (W) : Korona Handball
2020-09-26 00:00 AZS-AWF Warszawa : MKS Karczew
2020-09-26 00:00 AZS UMCS Lublin : San Jarosław