Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bardzo potrzebny dar dla ŚCO

250 litrów płynu do dezynfekcji trafiło do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Środki do walki z epidemią koronawirusa przekazali poseł Krzysztof Lipiec, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice Marcin Perz oraz wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski.

Autor: Michał Kita

02.04.2020 14:43

image 02.04.2020. Kielce. ŚCO otrzymało pieniądze na zakup sprzętu i wyposażenia Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Zdaniem posła Krzysztofa Lipca, prezesa świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, zakup i przekazywanie środków do dezynfekcji dla świętokrzyskich lecznic przez Specjalną Strefę Ekonomiczną Starachowice to dobry przykład społecznej odpowiedzialności biznesu.

- To niezwykle potrzebne wsparcie, które stanowi uzupełnienie dużych zamówień na środki dezynfekcyjne, które rząd przekazuje przede wszystkim z Agencji Rezerw Materiałowych dla jednoimiennych szpitali zakaźnych. Dla ŚCO, które w tych trudnych czasach nie zawiesiła swojej aktywności medycznej i działa pełną parą takie wsparcie z pewnością  jest konieczne - dodaje.

Jednym z pomysłodawców przekazania środków dezynfekcyjnych dla ŚCO był Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, który podkreśla, że obecnie płyny do dezynfekcji to jedne z podstawowych elementów, które powstrzymują transmisję koronawirusa.

- Chorzy onkologicznie, są szczególnie narażeni na zakażenie, ponieważ zazwyczaj mają obniżoną odporność, dlatego w takich miejscach jak Świętokrzyskie Centrum Onkologii zasady higieny i duża dostępność środków dezynfekcyjnych jest szczególnie ważna. Cieszy nas fakt, że w obliczu trudnej sytuacji związanej z epidemią, w naszym społeczeństwie są ludzie dobrego serca, którzy dbają także o bezpieczeństwo chorych onkologicznie - zaznacza.

Marcin Perz, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice podkreśla, że jest pod ogromnym wrażeniem ciężkiej pracy, którą w czasie epidemii wykonuje personel medyczny, zarówno ŚCO, jak również innych lecznic w regionie.

- W tym trudnym czasie musimy być solidarni, dlatego zachęcam także inne spółki skarbu państwa do tego aby angażowały się społecznie. W tej chwili nie zysk jest najważniejszy, ale wzajemne wsparcie i solidarność społeczna. Dlatego jeśli możemy poprzez zakup m.in. takich płynów zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i lekarzy nie wahamy podejmować się takich działań - dodaje.

Jeszcze dziś Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice przekaże kombinezony ochronne do Regionalnego Centrum Naukowo Technologicznego w Podzamczu, gdzie pracuje laboratorium badające próbki na obecność koronawirusa. Płyn do dezynfekcji zostanie przekazany także do Szpitala Powiatowego we Włoszczowie.

Galeria zdjęć Kielce. ŚCO otrzymało pieniądze na zakup sprzętu i wyposażenia (02.04.2020) [Zdjęcia: 7]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec ŚCO onkologia Marcin Perz RK Kielce Świętokrzyskie Centrum Onkologii Marek Bogusławski koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Miliony na onkologię. ŚCO kupi nowy sprzęt

Miliony na onkologię. ŚCO kupi nowy sprzęt

Niebotyczne ceny płynu dezynfekującego w Internecie

Niebotyczne ceny płynu dezynfekującego w Internecie

Kolejne miliony na walkę z COVID-19 dla świętokrzyskich szpitali

Kolejne miliony na walkę z COVID-19 dla świętokrzyskich szpitali

Miliony dla szpitali na walkę z koronawirusem

Miliony dla szpitali na walkę z koronawirusem