Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wszyscy podopieczni DPS przebadani

Znane są wyniki badań wszystkich pracowników i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Skarżysku – Kamiennej.

Autor: Iwona Murawska

01.04.2020 12:47

image Dom Pomocy Społecznej i Mieszkania Chronione przy ulicy Ekonomii w Skarżysku-Kamiennej Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje Jolanta Jagiełło, rzecznik tamtejszego starostwa, w sumie wymazy do badań pobrano od 90 osób.

- Dzisiaj dotarły do nas wyniki wszystkich badań. Cztery z nich są pozytywne i dotyczą trzech pensjonariuszy DPS-u oraz jednego z pracowników. Zakażeni pensjonariusze zostali przewiezieni do jednoimiennego Szpitala Powiatowego w Starachowicach, a pracownik jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach - mówi Jolanta Jagiełło.

Jak dodaje, znane są już także wyniki badań wszystkich pracowników Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej.

- Łącznie w ostatnich dniach wykonano ponad 500 testów na obecność koronawirusa wśród pracowników szpitala. Wyniki dodatnie stwierdzono u 17 osób, a wszystkie pozostałe nie są zakażone koronawirusem - dodała Jolanta Jagiełło.

Jak informowaliśmy, z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem na neurologii i chirurgii w skarżyskiej lecznicy, te dwa oddziały zostały tymczasowo zamknięte. Krzysztof Grzegorek, zastępca dyrektora placówki informuje, że w przypadku oddziału neurologii decyzję o wznowieniu tam pracy podejmą wspólnie dyrekcja szpitala oraz sanepid. Natomiast jeżeli chodzi o oddział chirurgii, to ze względów bezpieczeństwa i obowiązujących procedur, w piątek ponownie pobrane zostaną próbki do badań od wszystkich pracowników. Jeżeli okaże się, że wyniki będą negatywne, skarżyska chirurgia wznowi pracę od niedzieli.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

test DPS Wojewódzki Szpital Zespolony RK Starachowice Szpital Powiatowy Starachowice Szpital Powiatowy Skarżysko-Kamienna koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Koronawirus. Najnowsze dane z regionu

Koronawirus. Najnowsze dane z regionu

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ograniczenia [OGLĄDAJ]

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ograniczenia [OGLĄDAJ]

Koronawirus w Polsce. Sejm przyjął pakiet ustaw „antykryzysowych”

Koronawirus w Polsce. Sejm przyjął pakiet ustaw „antykryzysowych”