Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zmarł Krzysztof Marszalik - twórca legendarnego turnieju siatkarskiego

Nie żyje Krzysztof Marszalik - twórca legendarnego turnieju siatkarskiego im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera. Działacz ruchu olimpijskiego.

Autor: Marta Gajda

31.03.2020 15:32

image Na zdjęciu: Krzysztof Marszalik Fot. / Archiwum prywatne

Krzysztof Marszalik był pedagogiem od 1982 roku. Był także nauczycielem wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie. W "Kołłątaju" pracował od 1993 roku, wcześniej w szkole podstawowej w Gackach i Pińczowie.

Jego ukochaną dyscypliną była piłka siatkowa, był także założycielem przy liceum Klubu Olimpijczyka Olimpionik. Trenował zespoły siatkarek i siatkarzy. Drużyny, które trenował zdobyły wiele nagród w czasie Pikniku Olimpijskiego 2019, między innymi w ogródku Tokio 2020.

W 2016 roku otrzymał brązową odznakę „Za zasługi dla sportu” Ministra Sportu i Turystyki. Jak informuje Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa to zasłużony mieszkaniec miasta, wielki miłośnik regionu i ambasador Ziemi Pińczowskiej. Wiele medali i wyróżnień było uhonorowaniem jego wkładu w promowanie idei olimpizmu oraz piłki siatkowej wśród młodzieży. Do swoich zamierzeń podchodził zawsze w sposób niezwykle profesjonalny.

- Niezwykłą wartością w podejmowanych przez pana Krzysztofa inicjatywach było skupianie wokół nich prawdziwych wzorców do naśladowania, co było szczególnie cenne dla młodzieży. Oprócz swojej wielkiej pasji był także zaangażowany w akcję profilaktyczną związaną z leczeniem arytmii serca, inicjatorem powstania i scenarzystą filmu „Ablacja arytmii”, który otrzymał wyróżnienie na 28 Milano International FICTS Festival Mediolan Sport Movies&TV 2010. Dziękujemy mu za pasję, za kolejne wyzwania jakie stawiał sobie i swoim wychowankom, za przekazywanie wiedzy i wartości oraz rozsławianie naszego regionu. Śmierć każdego człowieka umniejsza życie nie tylko drugiej osoby, ale także społeczności, w której mieszkał i pracował - mówi burmistrz.

Zmarł nagle 30 marca w wieku 63 lat.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów RK Kazimierza Wielka