Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Anna Krupka: dla opozycji nie jest ważna pomoc dla przedsiębiorstw

- Dzisiaj każda godzina jest ważna, aby pomoc przedsiębiorcom. Zdajemy sobie sprawę, że czas jest niezwykle ważny, by uruchomić pieniądze dla przedsiębiorców i pracowników - mówi wiceminister sportu Anna Krupka, świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości.

Autor: Marek Orkisz

31.03.2020 09:45

image Anna Krupka, wiceminister sportu, poseł Prawa i Sprawiedliwości Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Komentując prace nad pakietem tarczy antykryzysowej w Senacie, gdzie podczas obrad zgłoszono 80 poprawek, minister stwierdziła, że jak się okazuje dla opozycji szybka i skuteczna pomoc dla przedsiębiorstw nie jest najważniejsza. Liczba zgłaszanych wniosków spowalnia prace. Dziś poprawkami zajmie się Sejm i na razie trudno powiedzieć, kiedy pakiet ustaw trafi do Prezydenta.

Jak zauważyła parlamentarzystka, to olbrzymie pieniądze - około 250 mld złotych. Mają być przeznaczone na projekty wspierające firmy, zapobiegające bezrobociu i ułatwiające zachować płynność finansową. Ważnym punktem jest zwolnienie przez 3 miesiące ze składek ZUS firm do 9 osób i samozatrudnionych. To także gwarancje wypłaty części wynagrodzenia dla pracowników i osób zatrudnionych na umowę zlecenie. Pakiet przewiduje także uelastycznienie czasu pracy oraz zwolnienie rolników na trzy miesiące z płacenia składki KRUS.

Jak przypomniała Anna Krupka, są także zapisy chroniące konsumentów przed nadmiernym wzrostem cen, czy niedozwolonymi praktykami. Instytucje skarbowe odraczają możliwości zapłaty należności. Są także zapisy wspomagające firmy branży transportowej i turystycznej. Pakiet tarczy antykryzysowej ma ochronić naszą gospodarkę w czasie pandemii i wspomóc jej rozwój, gdy epidemia ustanie.

Wiceminister podziękował także wszystkim firmom zaangażowanym w pomoc dla szpitali i służby zdrowia w tym władzom elektrowni Enea w Połańcu, która przekazała pieniądze i środki ochrony osobistej dla szpitala w Busku, Staszowie, Opatowie i w Kielcach.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rozmowa Dnia Anna Krupka RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Wiceminister Anna Krupka wspiera szpitale

Wiceminister Anna Krupka wspiera szpitale

Wiceminister Krupka informuje o zastrzeżeniach mieszkańców do prezydenta Wenty

Wiceminister Krupka informuje o zastrzeżeniach mieszkańców do prezydenta Wenty

Wenta atakuje wiceminister, Krupka odpowiada: obowiązki go przerosły

Wenta atakuje wiceminister, Krupka odpowiada: obowiązki go przerosły

Anna Krupka: zwoływanie sesji to skrajna nieodpowiedzialność [PISMO]

Anna Krupka: zwoływanie sesji to skrajna nieodpowiedzialność [PISMO]