Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Obwodnica Pińczowa prawie gotowa. Kiedy nią pojedziemy?

Budowa południowo-wschodniej obwodnicy Pińczowa oraz prace związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 767 Pińczów - Busko-Zdrój dobiegają końca. Poziom zaawansowania sięga już 80 procent.

Autor: Marta Gajda

29.03.2020 13:15

image 28.03.2020 Obwodnica Pińczowa w budowie Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, wykonano już roboty bitumiczne na całym rozbudowanym odcinku drogi oraz około 70 procent na samej obwodnicy Pińczowa. W następnej kolejności wykonawca będzie kładł asfalt na krótkich odcinkach drogi, które mają zostać włączone do trzeciego ronda powstającego w rejonie drogi wojewódzkiej nr 766 Pińczów - Kielce.

- W tej chwili trwają tam prace związane z budową tego ronda. W przyszłym miesiącu będziemy się przygotowywać na przepięcie ruchu na nowe rondo i spojenie tej obwodnicy jako całości - zaznacza.

Karol Rożek dodaje, że obecnie trwają także prace wykończeniowe związane z umacnianiem dna rowów.

Zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przypomina, że planowo termin zakończenia robót to czerwiec 2020 roku. Jednak w związku z obecną sytuacją epidemiczną termin może ulec zmianie. Podkreśla jednak, że mimo niepełnej obsady pracowniczej i kadrowej, wykonawca deklaruje i podtrzymuje termin czerwcowy.

- Sytuacja jest dość dynamiczna. Mogą być opóźnienia do dwóch tygodni. Jednak na tą chwilę jesteśmy dobrej myśli. Mamy zapas czasowy. Okres zimy pozwolił nam na nadrobienie prac -  zaznacza.

Nowa droga będzie miała ponad 5 kilometrów długości i jezdnię o szerokości 7 metrów.

Przypomnijmy, że modernizacja drogi w Pasturce zakłada też budowę ścieżki rowerowej i chodnika. Nowa obwodnica Pińczowa pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza centrum, co poprawi jakość życia mieszkańców miasta.

Budowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Projekt i prace mają kosztować w sumie 38 milionów złotych. Umowa z wykonawcą została podpisana w maju 2017 roku.

Galeria zdjęć

28.03.2020 Obwodnica Pińczowa w budowie(Zdjęcia: [18])

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów obwodnica RK Kazimierza Wielka
other news

Podobne wiadomości

Osiek nareszcie z obwodnicą

Osiek nareszcie z obwodnicą

Wąchock i Starachowice doczekają się obwodnic

Wąchock i Starachowice doczekają się obwodnic

Obwodnica Pińczowa będzie gotowa dopiero pod koniec maja

Obwodnica Pińczowa będzie gotowa dopiero pod koniec maja