Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Diakon Piszczek: „Gdy czujesz się zagrożony i bezradny - jak Marta i Maria poślij wiadomość do Jezusa!” [POSŁUCHAJ]

Zamknięte drzwi i tylko pięć osób podczas mszy świętych. Tak przebiega pierwsza niedziela w bazylice katedralnej w Kielcach według zaostrzonych przez państwo przepisów epidemicznych. W pierwszej kolejności do świątyni są wpuszczane osoby, które zamówiły intencję danej mszy świętej.

Autor: Marlena Płaska

29.03.2020 07:00 / Aktualizacja 29.03.2020 09:49

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Homilię podczas eucharystii transmitowanej przez Radio Kielce wygłosił diakon Andrzej Piszczek. W nawiązaniu do dzisiejszej ewangelii o wskrzeszeniu Łazarza podkreślił, że dziś spotykamy Boga, który płacze nad człowiekiem, nad jego grzechem, traktuje go jak przyjaciela i chce jego zbawienia. Zaznaczył, że Bóg może przywrócić życie każdego z nas, a chory Łazarz jest wzorem każdego chrześcijanina, którego Jezus kocha i płacze nad jego śmiercią.

- To grzech jest prawdziwą śmiercią człowieka - mówił diakon. - Jezus nie godzi się na zło, wzywa do życia, mówi: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz. Wyjdźmy więc z więzienia egoizmu, życia w iluzji, że doczesność jest najważniejsza, zerwijmy więzy pychy - apelował. 

Diakon Andrzej Piszczek poprosił, by każdy zadał sobie pytanie:  Czy wierzę, że Bóg traktuje mnie jak przyjaciela? Że płacze nad moim grzechem i chce mnie uratować?

- Gdy czujesz się zagrożony i bezradny, jak ewangeliczne Marta i Maria - poślij wiadomość Jezusowi, bo On pragnie twojego zawierzenia - zakończył diakon.

Przypomnijmy, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem państwowym, w zgromadzeniach religijnych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób plus kapłani sprawujący posługę. 

Radio Kielce będzie dla Państwa transmitować niedzielną mszę świętą do odwołania zakazu zgromadzeń.

 

MSZA ŚWIĘTA W BAZYLICE KATEDRALNEJ W KIELCACH (GODZ. 7:30) - POSŁUCHAJ:

GDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ TRANSMISJE NIEDZIELNYCH MSZY ŚWIĘTYCH? [WYKAZ]

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce RK Końskie
other news

Podobne wiadomości

Gdzie można oglądać transmisje niedzielnych mszy świętych? [WYKAZ]

Gdzie można oglądać transmisje niedzielnych mszy świętych? [WYKAZ]