Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czy powstanie pierwsze w regionie tzw. boisko pod balonem?

Gmina Sitkówka-Nowiny mocno inwestuje w infrastrukturę sportową. Niedawno, obok pływalni Perła, powstały dwa boiska z naturalną i sztuczną murawą oraz bieżnią lekkoatletyczną. Teraz wójt Sebastian Nowaczkiewicz chce zbudować boisko do piłki nożnej przykryte pneumatycznym zadaszeniem, czyli tzw. balonem.

Autor: Jakub Rożek

28.03.2020 09:00

image 07.09.2018 Nowiny. Stadion sportowy Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To byłby pierwszy tego typu obiekt w województwie świętokrzyskim. Pod balonem znalazłoby się pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, ogrzewaniem i oświetleniem ledowym. Oglądaliśmy taki obiekt w Warszawie obok stadionu Legii i bardzo dobrze spełnia on swoje zadanie. Po podzieleniu na sektory można tam przeprowadzić zajęcia jednocześnie dla kilku grup młodych piłkarzy – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.   

Boisko byłoby zlokalizowane na terenie obecnego Orlika przy ul. Gimnazjalnej w Nowinach. Koszt inwestycji to 6 mln zł. Władze gminy starają się o 50 proc. dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Jeżeli dotacja zostanie przyznana ruszą prace, a jeśli nie, projekt będzie musiał zostać odłożony w czasie.    

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Orlik Nowiny RK Kielce Sebastian Nowaczkiewicz
other news

Podobne wiadomości

Stadion w Nowinach otwarty [ZOBACZ]

Stadion w Nowinach otwarty [ZOBACZ]

Nowe obiekty piłkarskie w Nowinach robią wrażenie

Nowe obiekty piłkarskie w Nowinach robią wrażenie

„Perła” w Nowinach zostanie zmodernizowana [WIZUALIZACJE]

„Perła” w Nowinach zostanie zmodernizowana [WIZUALIZACJE]