Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Patrole sandomierskich służb przypominają o zakazie zgromadzeń

Dziś po terenie powiatu sandomierskiego zaczęły jeździć radiowozy policyjne zachęcające do pozostania w domu i przypominające o zakazie zgromadzeń powyżej dwóch osób. Do tej akcji wykorzystywane jest nagłośnienie. W odtwarzanym nagraniu mowa jest również o tym, że zostając w domach chronimy przed koronawirusem siebie i inne osoby.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

27.03.2020 15:33

image 27.03.2020 Sandomierz. Policja przez megafon nakłania mieszkańców do pozostania w domach i nie gromadzenia się Fot. / KPP Sandomierz

Jak powiedziała Paulina Mróz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, funkcjonariusze podczas swojej pracy będą zwracać szczególną uwagę na miejsca, które tradycyjnie należą do tych, gdzie gromadzą się ludzie np. nadwiślański bulwar czy stare miasto.

Także Straż Miejska w Sandomierzu jeździ po ulicach miasta z komunikatami na temat epidemii i obowiązujących zasad wprowadzonych przez władze państwowe.

27.03.2020 Sandomierz. Policja przez megafon nakłania mieszkańców do pozostania w domach i nie gromadzenia sięFot. KPP Sandomierz

- Mamy nadzieję, że komunikaty okażą się skuteczne i na ulicach Sandomierza będzie coraz mniej mieszkańców. Tylko w ten sposób możemy zadbać o własne bezpieczeństwo oraz o zminimalizowanie koronawirusa - powiedział Michał Mendak, rzecznik burmistrza Sandomierza.

Osoby objęte kwarantanną trwającą 14 dni mają całkowity zakaz opuszczania miejsca zakwaterowania. Za złamanie zasad grozi kara finansowa do 30 tys. zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz policja straż miejska RK Sandomierz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Koneckie służby ostrzegają mieszkańców przez megafony

Koneckie służby ostrzegają mieszkańców przez megafony

Straż miejska i policja ostrzegają przed pandemią przez megafony

Straż miejska i policja ostrzegają przed pandemią przez megafony