Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Radni PiS chcą pomocy dla szpitala. Starosta mówi „demagogia”

Radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości w Ostrowcu Świętokrzyskim apelują do władz powiatu i pozostałych radnych o wsparcie dla szpitala w wysokości 9 mln zł. Starosta twierdzi tymczasem, że to demagogia.

Autor: Emilia Sitarska

27.03.2020 14:50

image Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego i Marzena Debniak - starosta ostrowiecki Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jak informuje Zbigniew Duda, przewodniczący klubu radnych PiS w radzie powiatu, sytuacja w kraju jest bardzo trudna. Wszędzie, również samorządy podejmują różne działania, aby zadbać o zdrowie mieszkańców w czasie pandemii. Zauważa, że władze powiatu ostrowieckiego nie robią nic. W związku z tym radni PiS wystosowali apel o wsparcie szpitala z budżetu samorządu.

- Na koncie powiatu na koniec roku 2019 roku było ponad 18 mln zł. Apelujemy, aby starosta i zarząd powiatu przekazali co najmniej 9 mln zł na szpital, jest to zgodne z prawem - mówi Zbigniew Duda.

Podkreśla, że szpital nie ma barw politycznych i powinno się robić wszystko, aby pomóc mieszkańcom.

Starosta Marzena Dębniak odpowiada tymczasem, że to demagogia i twierdzi, że ktoś tym działaniem chce zbić kapitał polityczny.

- Chciałabym mieć takie pieniądze na koniec roku. A pieniądze, które zostają, to są subwencje na jednostki i pensje dla pracowników - wyjaśnia starosta Marzena Dębniak.

Informuje także, że we wtorek odbędzie się nadzwyczajna sesja, w czasie której starostwo pokryje stratę szpitala w kwocie 5 mln zł. Dyrektor naczelny szpitala po otrzymaniu tych pieniędzy sam zdecyduje na co je przeznaczyć.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Zbigniew Duda RK Ostrowiec Św. Marzena Dębniak koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Konecki szpital z olbrzymim wsparciem

Konecki szpital z olbrzymim wsparciem

Pińczowski szpital prosi o wsparcie

Pińczowski szpital prosi o wsparcie

Wojewoda i władze uzdrowiska wspierają buski szpital

Wojewoda i władze uzdrowiska wspierają buski szpital

Szpital we Włoszczowie prosi o pomoc

Szpital we Włoszczowie prosi o pomoc