Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

RADIO DLA CIEBIE. Koronawirus. Kampinoski Park Narodowy od jutra zamknięty dla turystów. „To była trudna decyzja”

Kampinoski Park Narodowy od jutra będzie zamknięty. Decyzję podjął dyrektor parku w związku z nowymi rządowymi obostrzeniami dotyczącymi zwalczania koronawirusa. Chodzi o cały obszar, który będzie niedostępny dla turystów i osób wypoczywających.

25.03.2020 19:45
Źródło: Radio dla Ciebie

image Fot. / Wikipedia

– Od wielu dniu obserwowaliśmy masy ludzi przyjeżdżające do parku na spacer czy na piknik – informuje wicedyrektorka Kampinosu, Małgorzata Mickiewicz. – To trudna dla nas decyzja. Rozumiemy, że przebywanie na świeżym powietrzu wszystkim dobrze robi. Obserwowaliśmy jednak od prawie dziesięciu dni lawinowy wzrost turystów na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, powstawały wręcz skupiska odwiedzających – dodaje.

Do odwołania obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania ze wszystkich szlaków turystycznych oraz ścieżek edukacyjnych.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali, że do 11 kwietnia na terenie kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenia nie dotyczą: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego, np. niezbędnych zakupy, wykupienia lekarstw, opieki na bliskimi, wyprowadzenia psa, przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób, choć nie dotyczy to rodzin.

Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, chyba że z najbliższymi.