Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jest nowa decyzja EHF w sprawie rozgrywek tego sezonu Ligi Mistrzów

Mecze 1/8 finału pomiędzy Celje Pivovarna Lasko, a PGE Vive jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli miałyby się odbyć w czerwcu. Pierwszy na Słowenii - 3 bądź 4 (środa, czwartek) rewanż w Hali Legionów - 6 lub 7 (sobota, niedziela). Odwołanie spotkań może nastąpić do 15 maja.

Autor: Marek Cender

25.03.2020 14:42

image 30.11.2019 Kielce. Piłka ręczna. Liga Mistrzów. Mecz PGE Vive Kielce - Mieszkow Brześć Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pojedynki ćwierćfinałowe zaplanowano na 24 lub 25 czerwca (środa, czwartek), a drugie mecze na 27 i 28 czerwca (sobota, niedziela). Te spotkania można odwołać do 5 czerwca.

Podtrzymano wcześniejszą decyzję, że turniej Final Four w Kolonii rozegrany zostanie 22 i 23 sierpnia.

Jednocześnie Federacja informuje, że przy obecnej sytuacji pandemii i epidemii koronawirusa jest to projekt czysto teoretyczny.

- Obecna sytuacja uniemożliwia grę w piłkę ręczną przez następne tygodnie. To jest poza zasięgiem planowania. EHF będzie niezwykle elastyczna i będzie gotowa do dostosowania się, jeśli zajdzie taka potrzeba - powiedział jej prezes, Michael Wiederer.

Talant Dujszebajew ma w związku z tą decyzją wiele wątpliwości. – Musimy grać na początku czerwca taki mecz bez sparingów, nie wiem jak to będzie? Podstawowe pytanie to od kiedy będziemy mogli trenować wszyscy razem na hali? – zastanawia się szkoleniowiec. W przypadku ewentualnego awansu do Final Four Kielc i Barcelony dochodzą kolejne wątpliwości. – W jakiej drużynie wystąpi Blaż Janc, co z Mateuszem Jachlewskim i Romariciem Guillo? – pyta szkoleniowiec mistrzów Polski.

Przypomnijmy, kielecki skrzydłowy Blaż Janc od lipca będzie zawodnikiem "Dumy Katalonii". Z kolei Mateusz Jachlewski i Romaric Guillo także od 1 lipca, czyli daty wygaśnięcia kontraktów nie będą grać w PGE Vive. 

Do tej sytuacji podczas live na oficjalnym koncie PGE VIVE na Instragramie odniósł się Słoweniec. - Jeżeli Final Four będzie w sierpniu i my awansujemy, to myślę, że zagram dla zespołu z Kielc. Z kolei zawodnicy, którzy odchodzą z Barcelony, będą grali w Barcelonie. Ale to jeszcze nic pewnego – dodał Blaż Janc.

=Oficjalne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły i nie wiadomo kiedy to nastąpi.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Liga Mistrzów Final4 RK Kielce Łomża Vive Kielce
other news

Podobne wiadomości

Depresja piłkarza ręcznego PGE Vive Kielce

Depresja piłkarza ręcznego PGE Vive Kielce

PGE Vive mistrzem Polski! Arkadiusz Moryto królem strzelców!

PGE Vive mistrzem Polski! Arkadiusz Moryto królem strzelców!

Ikona klubu opuści PGE Vive Kielce

Ikona klubu opuści PGE Vive Kielce

Celje podało nowy termin meczu LM z PGE Vive? O co chodzi?

Celje podało nowy termin meczu LM z PGE Vive? O co chodzi?