Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Związkowcy z MPK apelują do miasta o rozsądek [OŚWIADCZENIE]

Związki zawodowe z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach krytycznie oceniają działanie władz miasta dotyczące zwalczania epidemii koornawirusa.

Autor: Michał Kita

25.03.2020 14:23 / Aktualizacja 27.03.2020 15:23

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W stanowisku przesłanym do mediów, przedstawiciele zakładowej „Solidarności” oraz Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego podkreślają, że ostatnie decyzje dotyczące między innymi ograniczenia kursowania poszczególnych linii zwiększyły zagrożenie epidemiologiczne, zarówno dla pasażerów, jak i kierowców.

Kontrowersyjne zdaniem związkowców jest wyprowadzenie linii autobusowych z punktów końcowych, gdzie kierowcy i pasażerowie mieli dostęp do bieżącej wody, przez co w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego kierowcy zmuszeni są m.in. spożywać śniadania w autobusie.

„Pomimo panującej epidemii, podjęto szokującą decyzję o budowie nowych przystanków, bez wcześniejszego rozwiązania patologii na ul. Artwińskiego, w tak newralgicznym obecnie punkcie” - czytamy w oświadczeniu.

Związki zawodowe w MPK zwracają się z apelem do parlamentarzystów, a także miejskich radnych, aby przeciwdziałać ich zdaniem dalszej degradacji transportu zbiorowego w Kielcach.

STANOWISKO ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH DOTYCZĄCE BIEŻĄCEJ SYTUACJI W TRANSPORCIE MIEJSKIM W KIELCACH

OŚWIADCZENIE PREZYDENTA KIELC

icon-tag

Tagi do tego wpisu

MPK Kielce RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

MPK ogranicza kursy na liniach komercyjnych

MPK ogranicza kursy na liniach komercyjnych

Związki MPK w Kielcach zawieszają protest

Związki MPK w Kielcach zawieszają protest