Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Kielcach trwa odkażanie przystanków i autobusów miejskich

W Kielcach trwa akcja dezynfekowania przystanków autobusowych. Od rana, ubrani w kombinezony ochronne, pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, które jest odpowiedzialne za stan wiat, myją i oczyszczają przystanki.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

25.03.2020 12:51 / Aktualizacja 27.03.2020 09:37

image 27.03.2020. Kielce. Mycie przystanków Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Galeria zdjęć

27.03.2020. Kielce. Mycie przystanków(Zdjęcia: [16])

Jak mówi Wojciech Ziach, członek zarządu pełniący obowiązki prezesa zieleni miejskiej, dezynfekcja jest kilkustopniowa.

- Każdy przystanek jest wpierw myty wodą z dodatkiem typowego detergentu, a następnie pokrywany jest środkiem dezynfekującym. Wszystko odbywa się pod wysokim ciśnieniem, za pomocą profesjonalnych myjek.

Pasażerowie, którzy mieli okazję widzieć proces dezynfekcji przystanków są zadowoleni z przeprowadzanej akcji. Jak mówią, każde tego typu działanie może wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców. Niektórzy zwracają przy tym uwagę, że przez to trudno jest wysiąść z autobusu, ale rozumieją powagę sytuacji.

- Bardzo dobry pomysł. Przystanki powinny być myte przynajmniej dwa razy dziennie, ale dobrze jest widzieć, że każdy tego typu wysiłek jest podejmowany. Problemem jest jedynie to, że pasażerowie na niektórych przystankach mają trudności z wyjściem z autobusu - mówią.

Obecnie dezynfekcja prowadzona jest wzdłuż ulicy Warszawskiej w Kielcach. Akcja ma trwać do 30 kwietnia, ale w razie potrzeby będzie przedłużana.

Innym działaniem mającym pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa jest wyłączenie przycisków uruchamiających zielone światło przy przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów.

Od końca lutego specjalnie dezynfekowane są autobusy komunikacji miejskiej. Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach, informuje, że specjalne detergenty są dodawane do standardowych środków do czyszczenia. Pracownicy szczególną uwagę zwracają na czyszczenie wszystkich uchwytów, poręczy przy siedzeniach oraz kasowników.

Galeria zdjęć

18.03.2020 Kielce. MPK. Czyszczenie i dezynfekcja autobusów(Zdjęcia: [7])

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ZTM Bogdan Wenta przystanek autobusowy komunikacja miejska autobus prezydent Kielc MPK Kielce Elżbieta Śreniawska koronawirus dezynfekcja
other news

Podobne wiadomości

Kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach

Kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Kielcach

ZTM ogranicza kursowanie autobusów. Niektóre linie pojadą jak w soboty

ZTM ogranicza kursowanie autobusów. Niektóre linie pojadą jak w soboty

Miasto pomoże. Autobusy będą odkażane

Miasto pomoże. Autobusy będą odkażane

Autobusy pojadą rzadziej. W pojazdach zostały wydzielone specjalne strefy

Autobusy pojadą rzadziej. W pojazdach zostały wydzielone specjalne strefy