Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pandemia nie przeszkadza ostrowieckim inwestycjom

Pandemia koronawirusa negatywnie wpływa na pracę wielu przedsiębiorstw. Niektóre zamknęły się do odwołania, inne stosują nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, aby nikt nie był narażony na zakażenie. Są jednak takie branże, które pracują intensywnie. Chodzi o wszelkiego rodzaju budowy i remonty.

Autor: Emilia Sitarska

24.03.2020 15:41

image 24.03.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Budowa domu opieki dla seniorów Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Koronawirus nie przeszkadza w budowie domu opieki dla osób starszych - mówi ks. Paweł Anioł, dyrektor ostrowieckiego hospicjum.

- Budowa idzie zgodnie z harmonogramem, pogoda sprzyja, wszystko idzie do przodu. Zakończyliśmy etap fundamentów, wkrótce ruszymy z piętrem. Wszystko rośnie jak grzyby po deszczu - mówi ks. Paweł Anioł.

Dodaje, że na miejscu pracuje sprawna, nieliczna, bo 5-osobowa grupa mężczyzn. Ksiądz Anioł dodaje, że budowa rozpoczęła się pierwszego dnia Wielkiego Postu, czyli około dwa tygodnie przed wprowadzeniem ogólnopolskiej kwarantanny spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Inwestycję realizuje Akcja Katolicka z własnych środków, więc jedynym zagrożeniem może być brak pieniędzy, które trzeba będzie przeznaczyć na walkę z epidemią, jednak ks. Paweł Anioł jest dobrej myśli.

- Robimy to własnym sumptem jako Akcja Katolicka przy parafii św. Michała. Wiadomo, że te zawirowania związane z koronawirusem spowodują wydatki inne, a które nie przynoszą wpływów do naszej działalności, ale cieszymy się, że pogoda i chcielibyśmy ten dom opieki w przyszłym roku oddać - mówi ks. Paweł Anioł.

Surowy budynek ma jeszcze powstać w tym roku. Oddanie go do użytku 40 starszych osób przewidziano na przyszły rok.

Bezproblemowo przebiegają prace w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Prowadzony jest generalny remont Pałacu Wielopolskich oraz kopalni w Krzemionkach. Dyrektor instytucji Andrzej Przychodni informuje, że ogłoszony został także przetarg na wykonanie stałej wystawy.

Wszystkie te prace opiewają na kilkanaście milionów zł, większość środków przekazało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć Ostrowiec Świętokrzyski. Budowa domu opieki dla seniorów (24.03.2020) [Zdjęcia: 4]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

hospicjum Muzeum Historyczno-Archeologiczne RK Ostrowiec Św. Andrzej Przychodni ksiądz Paweł Anioł koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Trwają prace nad ścieżką rowerową, która połączy dwa województwa

Trwają prace nad ścieżką rowerową, która połączy dwa województwa

Prace na ważnej inwestycji drogowej w Kielcach idą pełną parą

Prace na ważnej inwestycji drogowej w Kielcach idą pełną parą