Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wojewoda: mieszkańcy zdają egzamin z odpowiedzialności

W województwie świętokrzyskim u 8 osób stwierdzono obecność koronawirusa. Na kwarantannach przebywa obecnie 2950 osób. Od wczoraj liczba osób zarażonych nie uległa zmianie.

Autor: Marek Orkisz , Michał Kita

24.03.2020 07:36

image 24.03.2020. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Jak powiedział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, to bardzo dobra informacja, ponieważ wcześniejsze szacunki i przewidywania wskazywały, że liczba zarażonych może być znacznie większa.

Zdaniem gościa Radia Kielce, obecne statystki dotyczące naszego regionu wskazują, że  mieszkańcy zdają egzamin z odpowiedzialności. Niższy niż początkowo przewidywano wzrost zachorowań to efekt m.in. zamknięcia granic, placówek oświatowych oraz wprowadzenia kwarantanny. Kluczowa jednak jest postawa mieszkańców, którzy sami narzucili sobie domową kwarantannę i w zdecydowanej większości pozostają w domach unikając skupisk.

Wojewoda uważa, że największy wzrost zachorowań jeszcze przed nami. Należy się go spodziewać na przełomie marca i kwietnia. Jeżeli dalej mieszkańcy będą tak zdyscyplinowani  i wytrwają w domowych kwarantannych i izolacji to jest nadzieja, że jeszcze przed świętami sytuacja w Polsce może zacząć się poprawiać.  

Odnosząc się do małego na razie wykorzystania szpitala w Starachowicach - wojewoda powiedział, że pacjenci z koronawirusem, którzy przebywają w szpitalu w Kielcach, czy Busku, nie potrzebowali specjalistycznej opieki, jaką może zaoferować starachowicka lecznica, na którą mogą trafiać chorzy z różnymi dolegliwościami, u których stwierdzono koronawirusa. Na razie pacjenci nie potrzebowali takiej formy opieki, więc nie było potrzeby ich przewożenia do Starachowic.

Gość Radia Kielce bardzo pozytywnie wypowiedział się o wszystkich formach pomocy, jakie podejmują osoby i organizacje chcące wesprzeć szpitale, czy różne służby w walce z epidemią.    

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rozmowa Dnia wojewoda świętokrzyski RK Kielce Zbigniew Koniusz koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Wojewoda wizytował szpital w Sandomierzu

Wojewoda wizytował szpital w Sandomierzu

Wojewoda uspokaja: sytuacja jest stabilna

Wojewoda uspokaja: sytuacja jest stabilna

Zbigniew Koniusz: musimy być przygotowani na dużą skalę zarażeń

Zbigniew Koniusz: musimy być przygotowani na dużą skalę zarażeń

Zbigniew Koniusz: świętokrzyskie przygotowane na koronawirusa

Zbigniew Koniusz: świętokrzyskie przygotowane na koronawirusa