Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Enea wspiera świętokrzyskie szpitale

Elektrownia Enea Połaniec pomaga świętokrzyskim szpitalom w walce z koronawirusem. Spółka na ten cel w trybie pilnym udzieliła wsparcia finansowego dla Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju w wysokości 366 tys. złotych.

Autor: Michał Kita

23.03.2020 19:30

image 04.03.2020 Połaniec. Na zdjęciu (od lewej): Lech Żak - prezes Enea Elektrownia Połaniec, Anna Krupka - wiceminister sportu, Leszek Kopeć - burmistrz Staszowa, Ewa Kondek - wiceburmistrz Staszowa, Józef Żółciak - starosta staszowski Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Prośbę o wsparcie lecznicy w walce z wirusem do prezesa elektrowni skierowała wiceminister sportu Anna Krupka.

- Dziękuję za postawę obywatelską i stawiam spółkę Enea Połaniec za wzór dla innych. Mam nadzieję, że do wspierania wysiłków naszych jednostek, pracowników służby zdrowia oraz wszystkich, którzy są na służbie w tym trudnym czasie dołączą się także inne spółki skarbu państwa - mówi Anna Krupka.

Świętokrzyska parlamentarzystka podkreśla, że to nie jedyne wsparcie Elektrowni Połaniec na rzecz świętokrzyskich szpitali.

- Prezes elektrowni Enea Połaniec pan Lech Żak potwierdził, że w trybie pilnym przekaże 1000 maseczek ochronnych dla Szpitala Powiatowego im. Św. Leona w Opatowie. To odpowiedź na mój apel o pomoc dotyczącą ochrony pracowników przed koronawirusem - dodaje.

Dotychczas spółka Enea Połaniec dostarczyła 2 tys. maseczek do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach oraz 1 tys. maseczek do Szpitala Powiatowego w Staszowie

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Połaniec Wojewódzki Szpital Zespolony Anna Krupka RK Kielce Enea
other news

Podobne wiadomości

Enea wspiera młode talenty

Enea wspiera młode talenty

Enea inwestuje w młodych

Enea inwestuje w młodych

Enea i Elektrownia wspiera szkolę w Połańcu

Enea i Elektrownia wspiera szkolę w Połańcu

ENEA inwestuje w najzdolniejszych

ENEA inwestuje w najzdolniejszych