Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowy aktor w zespole Teatru im. Stefana Żeromskiego

Mateusz Bernacik dołączył do zespołu aktorów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Widzowie mogli go już poznać jako Edmunda w „Opowieściach z Narnii”.

Autor: Dorota Klusek

23.03.2020 14:57

image Na zdjęciu: Mateusz Bernacik Fot. / Krzysztof Bieliński

Michał Kotański, dyrektor kieleckiej sceny dramatycznej wyjaśnia, że młody aktor sprawdził się w tej roli.

- Najczęściej jest tak, że w zespole zostają ludzie, którzy sprawdzili się podczas gościnnych występów. W tym przypadku to były „Opowieści z Narnii”. Zespół „kupił” nowego kolegę, a on poradził sobie w spektaklu, więc stwierdziliśmy, że damy mu szansę - mówi.

Mateusz Bernacik ma 26 lat. Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Jest studentem V roku Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Zagrał w dwóch spektaklach dyplomowych - „Zabójcy czasu” w reżyserii Maćko Prusaka oraz w „Słabym roku” w reżyserii Martyny Majewskiej. Współpracował także z Teatrem Groteska w Krakowie oraz Teatrem Pinokio w Łodzi. Do Kielc przyjechał w wakacje ubiegłego roku, kiedy to rozpoczęły się próby do „Opowieści z Narnii” w reżyserii Gabriela Gietzky’ego. Wspomina, że został ciepło przyjęty.

Na zdjęciu: Mateusz BernacikFot. Teatr im. Stefana Żeromskiego

- Oczywiście na początku byłem zestresowany, ale zespół przyjął mnie z otwartymi ramionami. Nie czułem jakiegokolwiek dystansu, nie dano mi odczuć, że jestem „świeżakiem”, tylko ekipa otoczyła mnie bardzo serdeczną opieką - mówi.

Przyznaje, że ucieszył się z zaproszenia do pracy w kieleckim teatrze.

- Ze względu na ludzi i możliwość realizacji spektakli, które mi się marzyły, kiedy byłem w szkole, we współpracy z takimi reżyserami jak Gabriel Gietzky, czy Michał Siegoczyński - wyjaśnił.

Mateusz Bernacik znalazł się w obsadzie kolejnego spektaklu, w „Wiosennej bujności traw” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego, którego premiera była zaplanowana na 25 kwietnia. Prace nad przedstawieniem jednak na razie ze względu na stan epidemii zostały zawieszone.

Na zdjęciu: Mateusz BernacikFot. Krzysztof Bieliński

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Żeromskiego RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Teatr im. Żeromskiego dołączy do elity. Dzięki ministerstwu

Teatr im. Żeromskiego dołączy do elity. Dzięki ministerstwu

Teatr imienia Stefana Żeromskiego próbuje dopiąć budżet modernizacji swojej siedziby

Teatr imienia Stefana Żeromskiego próbuje dopiąć budżet modernizacji swojej siedziby