Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Trwają prace nad ścieżką rowerową, która połączy dwa województwa

Do końca roku w gminie Wiślica powstanie czterokilometrowa ścieżka rowerowa. Prace przy edukacyjno-przyrodniczej inwestycji idą pełną parą. To jeden z pięciu odcinków 38-kilometrowej trasy, która prowadzi po śladzie dawnej kolejki wąskotorowej. Ścieżka ma połączyć województwo świętokrzyskie z małopolskim.

Autor: Marta Gajda

21.03.2020 07:10

image Wiślica. Budowa ścieżki rowerowej Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Jak informuje burmistrz Wiślicy Jarosław Jaworski, w Wiślicy wykonano już połowę prac.

- Obecnie zakończono prace związane z utwardzaniem podłoża kamieniem. Kolejnym etapem będzie położenie asfaltowej nawierzchni ścieżki oraz oznaczenie tej trasy. Z kolei na Placu Króla Kazimierza Wielkiego ma powstać punkt obsługi rowerowej - informuje.

Burmistrz dodaje, że zapadły też wstępne ustalenia z marszałkiem i wojewodą odnośnie kontynuacji tej ścieżki z miejscowości Koniecmosty szlakiem wąskotorówki przez Pińczów i Jędrzejów, aż do Kielc.

- Również obecna budowa mostu na Wiśle w Nowym Korczynie stwarza nowe możliwości połączenia ze ścieżką rowerową, która przebiega po drugiej stronie Wisły, tak, aby poprzez Strożyska, albo Sępichów dotrzeć do Wiślicy - dodaje.

Włodarz Wiślicy dodaje, że są też prowadzone rozmowy z burmistrzem Buska-Zdroju, aby wykonać dwa pasy ścieżek. Przez Skorocice do Wiślicy i przez Chotel Czerwony tzw. traktem królewskim do Buska-Zdroju, tak aby kuracjusze odwiedzali także Wiślicę.

Ścieżka ma mieć szerokość od 2 do 3 metrów. Dla rowerzystów przygotowane zostaną specjalne miejsca do odpoczynku z wiatami. Ponadto, przy drodze powstaną specjalne tablice informujące o walorach przyrodniczych i turystycznych Ponidzia.

Zadanie to wykonywane jest w ramach projektu partnerskiego realizowanego przez gminy: Wiślica, Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec oraz powiat kazimierski.

Galeria zdjęć Wiślica. Budowa ścieżki rowerowej (21.03.2020) [Zdjęcia: 15]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wiślica RK Kazimierza Wielka
other news

Podobne wiadomości

Nowa ścieżka rowerowa połączy dwa województwa

Nowa ścieżka rowerowa połączy dwa województwa