Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wojewoda wizytował szpital w Sandomierzu

Szpital Specjalistyczny w Sandomierzu jest przygotowany na wszystkie ewentualności - powiedział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz po wizytacji sandomierskiej lecznicy.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

18.03.2020 18:43

image 18.03.2020. Sandomierz. Wizytacja szpitala przez wojewodę świętokrzyskiego. Na zdjęciu (od lewej): Wojciech Szymczak - Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sandomierzu, Marek Kwitek - poseł PiS, Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Andrzej Włodarczyk - zastępca komendanta PSP, Marcin Piwnik - starosta sandomierski, Marek Kos, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

18.03.2020. Sandomierz. Wizytacja szpitala przez wojewodę świętokrzyskiego. Na zdjęciu (od lewej): Marek Kwitek - poseł PiS, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyskiFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Przedstawiciel rządu sprawdzał, jak funkcjonuje szpital w obliczu zagrożenia koronawirusem. Przed budynkiem stoją dwa namioty. Do pierwszego z nich trafiają wszystkie osoby zgłaszające się na szpitalny oddział ratunkowy. Jeżeli nie są podejrzani zakażeniem, kieruje się ich na SOR do budynku szpitala. Gdyby jednak badanie i wywiad epidemiologiczny wskazywały na możliwość choroby, wówczas pacjent zostanie natychmiast skierowany do drugiego namiotu, gdzie będzie czekać na transport do szpitala zakaźnego.

- Wydaje się, że wszystko zostało zorganizowane bardzo dobrze, wręcz wzorcowo. Dziękuję personelowi i dyrekcji szpitala za utrzymanie gotowości i należytego stanu, który spełnia oczekiwania naszego społeczeństwa. Stworzony w sandomierskim szpitalu system tworzy barierę psychologiczną, a jednocześnie jest dobrą usługą medyczną- stwierdził wojewoda Zbigniew Koniusz.

Przedstawiciel rządu w terenie uspokajał mieszkańców regionu. Podkreślił, że koronawirus to nie dżuma, ani cholera, tylko jedna z kilku infekcji sezonowych. Owszem, nie jest ona do końca znana, ale nie jest tak niebezpieczna jak wymienione wcześniej choroby.

- Na szczeblu regionu jesteśmy dobrze przygotowani, mamy szpital referencyjny do którego mogą być kierowani pacjenci podejrzani o zarażenie koronawirusem. Myślę, że wszystko powinno być dobrze - dodał wojewoda.

Marek Kos, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu zapewnił, że lecznica ma wszystko, co jest obecnie najbardziej potrzebne.

- Doszły zamawiane w ubiegłym tygodniu kombinezony i maseczki z filtrem, nie mniej jednak nie zwalnia mnie to z obowiązku, aby zamawiać kolejne takie produktów - dodał dyrektor.

Starosta sandomierski Marcin Piwnik, przewodniczący powiatowego sztabu kryzysowego podziękował wojewodzie za pomoc w zorganizowaniu namiotów na potrzeby szpitala. Zwrócił się też z prośbą o podjęcie działań, aby powiatowa stacji sanepidu w Sandomierzu mogła wykonywać testy na koronawirusa w związku tym, że coraz więcej mieszkańców powiatu wraca z zagranicy. Doposażenie stacji w odpowiedni sprzęt skróciłoby czas oczekiwania na wynik osoby potencjalnie zarażonej.

Obecnie testy na koronawirusa wykonuje w regionie wyłącznie Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna.

18.03.2020. Sandomierz. Wizytacja szpitala przez wojewodę świętokrzyskiego. Na zdjęciu (od lewej): Marek Kwitek - poseł PiS, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski, Marcin Marzec - burmistrz Sandomierza, Andrzej Włodarczyk - zastępca komendanta PSP, Marcin Piwnik - starosta sandomierskiFot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Sandomierz wojewoda świętokrzyski Szpital Powiatowy Sandomierz Marcin Piwnik Zbigniew Koniusz Marek Kos koronawirus Szpital Specjalistyczny Sandomierz
other news

Podobne wiadomości

Szpital w Sandomierzu zwiększa rygory bezpieczeństwa. Stanął namiot-izolatka

Szpital w Sandomierzu zwiększa rygory bezpieczeństwa. Stanął namiot-izolatka