Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kontakt z buskimi urzędnikami ma być łatwiejszy

Buski magistrat wprowadza ułatwienia dla mieszkańców gminy, pozwalające na obsługę petentów, mimo panujących w Polsce obostrzeń w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Autor: Marta Gajda

18.03.2020 15:36

image 18.03.2020. Busko-Zdrój. Punkt dla interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Fot. / Facebook / UMiG Busko-Zdrój

Dla interesantów otwarte zostało wejście dla niepełnosprawnych od strony parkingu, z możliwością pojedynczego wchodzenia do przedsionka budynku. Warunek jest jeden: w budynku może przebywać tylko jedna osoba. Zaraz po wejściu do urzędu należy odkazić ręce preparatem, który znajduje się w dozowniku wewnątrz budynku.

To oznacza, że interesanci będą mieć możliwość bezpośredniego złożenia dokumentów oraz załatwienia pilnej sprawy osobiście.

Władze urzędu miasta i gminy informują, że wewnątrz budynku został ustawiony specjalny stolik. Na nim znajdą się formularze, lista numerów do poszczególnych urzędników oraz telefon, za pomocą którego można się skontaktować z wybranym przez siebie urzędnikiem.

Dodatkowo, w specjalnym okienku można zostawić dokumenty, a w razie pilnej konieczności poprosić o podejście pracownika.

Urzędnicy przypominają jednak, aby wizyty w urzędzie ograniczyć do niezbędnych lub odłożyć w czasie. Cały czas dokumenty będzie można składać drogą elektroniczną. Wyjątkiem będzie rejestracja bieżąca zgonów oraz sporządzanie aktów zgonów. W tych sprawach pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego przyjmują osobiście, po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kazimierza Wielka Busko-Zdrój Urząd Miasta RK Kazimierza Wielka koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Koronawirus. Najnowsze dane z regionu

Koronawirus. Najnowsze dane z regionu

Koronawirus w Fałkowie? Służby zaalarmowane, ale sygnał nie sprawdził się

Koronawirus w Fałkowie? Służby zaalarmowane, ale sygnał nie sprawdził się

Koronawirus. Sytuacja w Świętokrzyskiem

Koronawirus. Sytuacja w Świętokrzyskiem