Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ponidzie bez wychodzenia z domu

Nieczynna z powodu zagrożenia koronawirusem pińczowska instytucja kulturalna przygotowała ofertę online. Bez wychodzenia z domu będzie można kreatywne spędzić czas z Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Pracownicy domu kultury tworzą „bank’” pomysłów na ten czas.

Autor: Marta Gajda

18.03.2020 14:04

image Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury Fot. / pik.kielce.pl

Jak informuje Iwona Senderowska dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, to propozycja, która adresowana jest do każdego - dzieci, rodziców i seniorów. Dodaje, że codziennie na fanpage’u Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury pojawiać się będą m.in. tutoriale z kolejnymi porcjami zajęć do wykonania w domu tak, aby w interaktywny sposób zachęcać do różnych aktywności twórczych, które na co dzień realizowane były przez instruktorów w salach domu kultury. To m.in. tutorial rękodzielniczy czyli lekcja szycia tulipana, propozycje zajęć z kodowania, czy krótki instruktaż robienia wiosennego pejzażu widzianego zza okna.

- Instruktor krok po kroku robi zdjęcia, tak aby ułatwić zrobienie tych samych rzeczy u siebie. W tutorialu znajduje się krótki opis. Staramy się przygotowywać takie propozycje, które nie wymagają wychodzenia z domu i robienia zakupów - zaznacza dyrektorka.

Zaprasza także do udziału w akcji plastycznej w ramach kolejnego Przeglądu Twórczości Dziecięcej w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Inspiracją są wiersze autorstwa Adama Ochwanowskiego wydane w książeczce dla dzieci „Zaszczep mnie bajką…”.

- To rodzaj domowego pleneru malarskiego, do którego zapraszamy wszystkie dzieci niezależnie od tego czy są z Pińczowa, Buska czy innych stron. Liczymy na ich kreatywność, pomysłowość, ale również liczymy na współprace z rodzicami - dodaje.

Gdy minie czas kwarantanny prace zostaną zebrane i stworzona zostanie z nich wyjątkową wystawa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów RK Kazimierza Wielka Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury Iwona Senderowska