Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Koronawirus. Sytuacja w Świętokrzyskiem

W województwie świętokrzyskim 19 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem. 16 z nich jest podejrzanych o zakażenie, a u trzech osób badania laboratoryjne potwierdziły zachorowanie na chińskiego wirusa.

Autor: Iwona Murawska

16.03.2020 19:31

image   Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak informowaliśmy, to kobieta i mężczyzna, którzy hospitalizowani są w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach, a trzecim pacjentem jest mężczyzna przebywający na domowej kwarantannie w Kielcach.

Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach informuje, że do Kliniki Chorób Zakaźnych przyjęto z podejrzeniem czworo nowych dorosłych pacjentów.

- Do części pediatrycznej trafiło natomiast w ciągu dnia dwoje nowych dzieci z podejrzeniem. Natomiast szpital otrzymał ujemne wyniki przyjętych w niedzielę dzieci - dodała Anna Mazur-Kałuża.

Z kolei ze Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju wypisano dwie osoby, które do lecznicy zostały przyjęte z podejrzeniem koronawirusa. Jednak, jak informuje Grzegorz Lasak, dyrektor buskiego szpitala, do placówki trafiło kolejnych dwóch pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. - Ich próbki zostały już oddane do badań - dodał dyrektor.

Z kolei od poniedziałku Szpital Powiatowy w Starachowicach, zgodnie z decyzją ministra zdrowia jest szpitalem jednoimiennym, co oznacza, że przyjmować będzie tylko i wyłącznie pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Obecnie w tej lecznicy jest dwoje takich pacjentów.

W szpitalu nie ma już natomiast żadnych osób z podejrzeniem zarażenia. Pacjenci, którzy z tego powodu byli hospitalizowani zostali już wypisani do domu.

Na terenie województwa świętokrzyskiego obecnie 548 osób poddanych jest kwarantannie, a 753 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz Starachowice Busko-Zdrój RK Kielce koronawirus
other news

Podobne wiadomości

Koronawirus paraliżuje pracę kieleckich radnych

Koronawirus paraliżuje pracę kieleckich radnych

Koronawirus - najnowsze dane dotyczące Świętokrzyskiego

Koronawirus - najnowsze dane dotyczące Świętokrzyskiego

Goście Studia Politycznego RK: koronawirus pokonał podziały polityczne?

Goście Studia Politycznego RK: koronawirus pokonał podziały polityczne?