Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpitale w Opatowie i Ostrowcu Św. nadal z zakazem odwiedzin

- Sytuacja jest dynamiczna - mówi starosta ostrowiecki Marzena Dębniak w kontekście podejmowanych działań w tamtejszym szpitalu. Nie wiadomo w dalszym ciągu, czy do tej lecznicy napływają pacjenci z sąsiedniego szpitala w Starachowicach.

Autor: Emilia Sitarska

13.03.2020 15:43

image Szpital w Opatowie Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Przypomnijmy, placówka w Starachowicach została wyznaczona w regionie do przyjmowania pacjentów ze stwierdzonym koronawirusem. W związku z tym, pacjenci z innymi schorzeniami trafią do szpitali w regionie. To działanie profilaktyczne, bo w naszym regionie nie potwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem.

Z informacji, jakie przekazała starosta Marzena Dębniak wynika, że ostrowiecki szpital przygotowuje się na przyjęcie pacjentów na Szpitalny Oddział Ratunkowy i takie ma być jego zadanie w czasie pandemii. W ostrowieckiej lecznicy do odwołania panuje zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach, ponadto każda osoba ma mierzoną temperaturę ciała.

Z kolei w opatowskim szpitalu także wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin. Dla osób podejrzewających u siebie koronawirusa wyznaczono salę izolacyjną przy izbie przyjęć. Wydzielono także 10 łóżek dla osób potencjalnie zakażonych, w razie drastycznego zwiększenia liczby chorych przed szpitalem pojawią się namioty pneumatyczne, które rozłoży straż pożarna. W opatowskim szpitalu nie brakuje środków dezynfekujących, na bieżąco uzupełniane są stany.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szpital zakaźny RK Ostrowiec Św. RK Starachowice Szpital Powiatowy Starachowice Szpital Powiatowy Ostrowiec Szpital Powiatowy Opatów Marzena Dębniak
other news

Podobne wiadomości

W Jędrzejowie zawieszono działalność pływalni, zamknięte są place zabaw

W Jędrzejowie zawieszono działalność pływalni, zamknięte są place zabaw

Koronawirus. Aktualna liczba podejrzanych w regionie

Koronawirus. Aktualna liczba podejrzanych w regionie