Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

NFZ zmienia zasady pracy

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z występowaniem przypadków koronawirusa w Polsce, wprowadza ograniczenia osobistego kontaktu i wizyt w placówkach przy ulicy Jana Pawła II 9 w Kielcach oraz w punktach obsługi w Ostrowcu Św., Sandomierzu i Kielcach.

Autor: Iwona Murawska

13.03.2020 14:51

image Narodowy Fundusz Zdrowia. Świętokrzyski Oddział Wojewódzki w Kielcach Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału funduszu, wnioski o wydanie kart EKUZ należy wysyłać drogą mailową na adres ekuz@nfz.gov.pl. Sprawy dotyczące planowanego leczenia za granicą mogą być załatwiane w siedzibie oddziału, ale po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 41 36 46 215.

Sprawy dotyczące złożenia wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia dobrowolnego załatwiane będą w siedzibie oddziału także po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numer 41 36 46 160.

Z kolei skierowania na leczenie uzdrowiskowe mogą być przekazywane wyłącznie drogą pocztową lub mogą być pozostawiane w skrzynce znajdującej się na zewnątrz budynku głównej siedziby NFZ przy ulicy Jana Pawła II w Kielcach lub na zewnątrz budynków punktów obsługi w Kielcach, Ostrowcu Św. i Sandomierzu.

Natomiast zlecenia na wyroby medyczne, które wymagają potwierdzenia przez pracownika oddziału mogą być przesyłane pocztą lub mogą być pozostawione w skrzynce znajdującej się na zewnątrz budynku głównej siedziby NFZ i punktów obsługi w regionie. Dodatkowo informację dotyczącą zleceń można uzyskać pod numerem telefonu 41 36 46 237.

Jak dodaje Beata Szczepanek, w punktach obsługi funduszu mogą być załatwiane sprawy dotyczące tylko pilnego zaopatrzenia w wyroby medyczne tj. zaopatrzenie w wyroby comiesięczne, takie jak pieluchomajtki, cewniki, worki stomijne oraz w wyroby niezbędne w przypadkach konieczności zaopatrzenia po urazach np. ortezy, czy kule.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ RK Ostrowiec Św. RK Sandomierz RK Kielce Beata Szczepanek
other news

Podobne wiadomości

Koronawirus. Gdzie szukać pomocy? NFZ opublikował listę placówek

Koronawirus. Gdzie szukać pomocy? NFZ opublikował listę placówek

Świętokrzyski NFZ odwołuje najbliższe spotkania profilaktyczne

Świętokrzyski NFZ odwołuje najbliższe spotkania profilaktyczne

Szumowski: uruchamiamy całodobową infolinię NFZ o koronawirusie

Szumowski: uruchamiamy całodobową infolinię NFZ o koronawirusie